Nurettin Canikli'den Kritik Açıklamalar

Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, Bakanlar Kurulu toplantısının ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Nurettin Canikli'den Kritik Açıklamalar
Nurettin Canikli'den Kritik Açıklamalar Tuğba Önkibar
Bu içerik 719 kez okundu.

 

Basının sorularını yanıtlayan Nurettin Canikli’nin açıklamalarından satırbaşları şöyle:

FETÖ Operasyonu Kapsamında Görevden Alınmalar ve Mağduriyetler

Daha önce de belirtmiştik. Başbakanlık bünyesinde bir organizasyonumuz oldu. Mağduriyetlere ilişkin talepler değerlendiriliyor. Bu değerlendirmeler en hassas biçimde yapılacak. Adaletsizliğin olmamasını temenni ediyoruz ve en detayına inerek değerlendirme yapıyoruz. Yapılan müracaatların hepsi gelmedi fakat sayı veremeyiz. Kamuoyuna yansıdığı gibi çok  talep yok. İşine son verilen kişi sayısı 60 bin ise gelen talepler bin altında. Bir sonraki süreçte belki süreç hızlanabilir.
 

Otobüste Saldırıya Uğrayan Kadın Hemşire

Vahim bir hadise, bir vatandaşımızın böyle bir saldırıya maruz kalmış olması çok vahim bir hadisedir. Kararlılıkla üzerine gidilmesi gerekir. Yasamız gereği bu tür olaylarda direkt bir tutuklama söz konusu değil . Tutuklamaları zorunlu hale getirecek bir yasa için Adalet Bakanlığımız uğraşıyor. Bunun için de yasal bir düzenleme şart. Çalışma sonlanınca bunun gibi olayların tekrar etmemesi için uğraşacağız.
 

Kayyum Atamaları Sürecek Mi?

Kayyum atamaları, tamamen terör örgütlerine destek sağlamaları sebebiyle yapılmaktadır. Böyle bir tespitte ne zaman bulunulursa, elbette yine o belediyeye kayyum atanacak. Bu karar bir kereye mahsus alınmış bir karar değil.

OHAL'in Uzatılması

OHAL’in uzatılmasıyla ilgili bir karar yok.

nurettin canikli ayşegül terzi fetö kayyum ohal bakanlar kurulu açıklama gündem
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500