Nuriye Gülmen Duruşmaya SEGBİS İle Bağlanacak

Açlık grevinde 253 günü geride bırakan ve tutuklu bulunduğu davanın ilk üç duruşmasında savunma yapamayan Nuriye Gülmen, dördüncü duruşmaya SEGBİS ile bağlanacağını açıkladı.

Nuriye Gülmen Duruşmaya SEGBİS İle Bağlanacak
Nuriye Gülmen Duruşmaya SEGBİS İle Bağlanacak Meltem Yüksel
Bu içerik 842 kez okundu.

OHAL bünyesinde çıkartılan KHK ile görevinden ihraç edilen akademisyen Nuriye Gülmen, yargılandığı davanın dördüncü duruşmasında da fiziki olarak bulunamayacağını görüntülü SEGBİS yöntemi ile katılabileceğini açıkladı.

İlk üç duruşmaya sağlık sorunları ve ulaşım problemleri gerekçe göstererek getirilmeyen Nuriye Gülmen, savunma yapamadığı için tahliye edilmezken açlık grevindeki eğitimci Semih Özakça üçüncü duruşma sonunda savunmasının ardından beraat etmişti.

Numune Hastanesi’nin tutuklu koğuşunda bulunan Gülmen, yargılandığı davanın 4. duruşmasında savunma yapma hazırlığında. Gülmen, Cuma günü görülecek duruşması öncesinde kardeşi Beyza Gülmen aracılığıyla kendisini merak edenlere bir mesaj gönderdi.

İşte Nuriye Gülmen’in O Mesajı

"Güzel halkım, canım direniş dostlarım. 17'sindeki mahkemeye SEGBİS ile katılacağım. Orada olacağınızı biliyorum. Kameradan da olsa sizleri görmek, sesimin size ulaşacak olması çok heyecan verici. Mahkemede görüşmek üzere. Sizleri çok seviyorum. Açlığı, direnci, umudu ve zafere olan inancıyla sevgi ve selamlarımı gönderiyorum. Biz kazanacağız."

 

 

 

 

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Mahkemeden Bakanlığa Rekor Ceza

Nuriye Gülmen Semih Özakça Dava Duruşma KHK OHAL Açlık Grevi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500