Nuriye Gülmen’den Aylar Sonra İlk Görüntü

OHAL bünyesinde çıkartılan KHK ile görevinden ihraç edilen Nuriye Gülmen açlık grevinin 253. gününde SEGBİS yöntemi ile hakim karşına çıktı.

Nuriye Gülmen’den Aylar Sonra İlk Görüntü
Nuriye Gülmen’den Aylar Sonra İlk Görüntü Meltem Yüksel
Bu içerik 1252 kez okundu.

Numune Hastanesi’nin tutuklu koğuşunda bulunan Nuriye Gülmen açlık grevinde 253 gününü geride bıraktı. İfade vermediği için daha önceki duruşmada tahliye edilmeyen Gülmen davanın dördüncü duruşmasına SEGBİS ile bağlandı. Gülmen uzun süre sonra ilk kez görüntülendi.

Savunmasına “Yüksel direnişine, kendisini yalnız bırakmayan herkesi en içten duygularımla selamlıyorum” şeklinde başlayan Gülmen’in oldukça yorgun şekilde salona el sallamasına karşılık salonda alkış sesleri yükselince hakim seyircileri dışarı çıkaracağı uyarısında bulundu. Aşırı zayıfladığı görülen Gülmen sağ elini kalbinin üstüne götürerek, kendisine destek olanların isimlerini sayarak gazetecilere ve sosyal medya kullanıcılarına teşekkür etti.

Nuriye Gülmen ifadesine “Kendilerine destek olup ceza alan, cezaevlerine giren, gözaltına alınan Türkiye’nin dört bir yanındaki insanlara teşekkür ediyorum. İnsanlar açlığımızı paylaştılar. Yanımızda olan halkımıza yürekten teşekkür ediyorum. Terör demagojilerine inanmayıp bizim için bir şeyler yapan herkese teşekkür ediyorum. En başından beri mahkemeye keyfi olarak getirilmedim. Mahkemelere katılmak istediğim halde” dedi. Mahkeme heyeti öğle arası diyerek saat 14.00’e kadar davaya ara verdi.

 

 

 

 

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Türkiye Gündemi

 

KHK OHAL Nuriye Gülmen Semih Özakça Dava SEGBİS Mahkeme
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500