Nuriye Gülmen’den Sevenlerine Bayram Mektubu

108 gündür açlık grevinde olan Nuriye Gülmen’den bayram mektubu var.

Nuriye Gülmen’den Sevenlerine Bayram Mektubu
Nuriye Gülmen’den Sevenlerine Bayram Mektubu Meltem Yüksel
Bu içerik 593 kez okundu.

KHK ile görevinden ihraç edilen ve girdiği açlık grevi sonrasında tutuklanarak cezaevine giren Nuriye Gülmen 108 gündür açlık grevine devam ediyor.

Sincan Cezaevinde bulunan Gülmen sevenlerine bayram mektubu yazdı. O mektupta yer alan ifadeler şu şekilde;

“Bugün 21 Haziran ve açlık grevimizin 105. günündeyiz. Pazar günü, açlığın 109. gününde Ramazan bayramını kutlayacak Müslüman halklar...

Ben de ailemden ve sevdiklerimden ayrı ilk bayramımı idrak edeceğim. Bu, aynı zamanda açlıkla geçen ilk bayramım olacak.

Milyonlarca çocuğun geceleri yatağa aç girdiği, milyonlarca insanın, adalete aç olduğu bir dünyada bizim açlığımız nedir ki? Mesele yemeksiz kalmaksa, karın açlığıysa, çocukların bayramlara aç uyandığı bir dünyada açlığımızın adını ağzıma almayız. Ama bugün açlığımızın ifade ettiği şey, karın açlığından çok daha fazlasıdır.

21. Yüzyılda, emperyalizmin bedelini tüm dünya halklarına ödettiği, içinde geçmekte olduğumuz krizinde; adalet, ekmeğe ve onura aç milyonların sesi olma iddiasındadır bizim çekmekte olduğumuz açlık. Bu bayram, kutlayacağımız en güzel bayram olmayacak. En güzelini halkların adalete doyduğu yarınlarda kutlayacağız. Ama bunu da elimizdekilerle kutlamayı bileceğiz.”

 

 

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

John Diebler Beşiktaş'la Anlaştı

 

 

Nuriye Gülmen KHK Silivri Cezaevi Grev Açlık Grevi Bayram Ramazan Bayramı Mektup
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500