Nuriye ve Semih Hakim Karşısında

OHAL bünyesinde çıkartılan KHK ile kamudan ihraç edilen eğitimciler Nuriye Gülmen ve Semih Özakça örgüt üyeliği suçlaması ile yargılandıkları davada bugün ilk kez hakim karşısına çıkıyor.

Nuriye ve Semih Hakim Karşısında
Nuriye ve Semih Hakim Karşısında Meltem Yüksel
Bu içerik 878 kez okundu.

OHAL bünyesinde çıkartılan KHK ile kamudan ihraç edildikten sonra Ankara'da önce oturma eylemin daha sonra açlık grevine başlayan eğitimci Nuriye Gülmen ve Semih Özakça 23 Mayıs tarihinde tutuklanmıştı.

Açlık grevini cezaevinde de devam eden Gülmen ve Özakça bugün ilk kez hakim karşısına çıkacak. İşlerine geri dönmek isteğiyle eylem başlatan eğitimcilerin avukatları da geçtiğimiz gün ofis ve evlerinden gözaltına alınmıştı. Adliyeye çıkartılmayan avukatların emniyet müdürlüğünde tutuldukları açıklanmıştı.

Ankara'da 19. Ağır Ceza Mahkemesi'nde saat 13.00’te başlayacak duruşma öncesinde CHP Milletvekili Barış Yarkadaş sosyal medya hesabında Ankara Jandarma Komutanlığı’nın mahkemeye "Yeterli personelim yok" gerekçesini göstererek, Nuriye ve Semih'i duruşmaya getiremeyeceğini bildirdiğini ve Jandarma Komutanlığı, aynı yazıda, "Nuriye ve Semih'in kaçırılabileceğini de öne sürdü. Yazıda provokasyon ihtimalinden vs söz edildi.” İfadelerini kullandı.


 

 

 

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Atatürk Şimdi de 'Terörist' Oldu

Nuriye Gülmen Semik Özakça Ankara Grev OHAL KHK DHKP-C CHP Barış Yarkadaş Twitter Dava
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500