Nuriye ve Semih'in Davası Bugün

Açlık grevindeki Nuriye Gülmen ve Semih Özakça'nın yargılandığı davanın ikinci duruşması görülüyor. Nuriye ve Semih’in mahkeme salonuna getirildiği öğrenildi.

Nuriye ve Semih'in Davası Bugün
Nuriye ve Semih'in Davası Bugün Ecem Şenol
Bu içerik 824 kez okundu.

Açlık grevindeki Nuriye Gülmen ve Semih Özakça, "Örgüt üyeliği" suçlamasıyla yargılandığı davanın ikinci duruşması Sincan Cezaevi Kampüsündeki duruşma salonunda başladı. Duruşma salonuna 2 gün önce Sincan Cezaevi Hastanesi'nden zorla Ankara Numune Hastanesi'nin yoğun bakım servisine götürülen Nuriye Gülmen getirilmezken, Semih Özakça’nın ise getirildiği belirtildi. Jandarmalar izleyicilerin göremeyeceği şekilde Semih Özakça'nın arkasında ayakta durdu.

İşlerinden ihraç edildikten sonra başlattıkları açlık grevi eylemlerinin 204'üncü gününe giren akademisyen Nuriye Gülmen ve öğretmen Semih Özakça'nın tutuklu yargılandığı davanın ikinci duruşması, Sincan Cezaevi Kampüsünde bulunan duruşma salonunda başladı. Gülmen, 2 gün önce tutulduğu Sincan Cezaevi Hastanesi'nden zorla Ankara Numune Hastanesi'nin yoğun bakım servisine kaldırılmıştı. Semih Özakça salona yürüyerek gelirken, jandarmalar izleyicilerin göremeyeceği şekilde Semih Özakça'nın arkasında ayakta durdu. Arkadaşını görmek istediğini söyleyen Acun Karadağ'a jandarmalar engel olurken, Acun Karadağ, böyle iktidara lanet okuyarak, arkadaşının ne hale geldiğini belirterek tepki gösterdi.

Açlık grevinin 129'uncu gününde olan Semih Özakça'nın eşi Esra Özakça da duruşmayı izlemek için Sincan Cezaevi'de bulunurken, sabah saatlerinden itibaren duruşmayı takip etmek isteyen çok sayıda yurttaş, Sincan Ceazevi'ne geldi. Polis ve jandarma tarafından adeta ablukaya alınan cezaevinin önünde çevik kuvvet polisleri ve TOMA bekletildiği belirtildi.

Mezopotamya Ajansı'nın aktardığına göre de cezaevi girişinde oluşturulan 3 arama noktasından sonra duruşma salonuna girildi. Ayrıca salona giren herkesin kimlik kaydı alındı. Duruşmayı izlemek isteyenlerden sadece 30 kişinin salona alınacağı öğrenildi. Öte yandan sabah saatlerinde davayı izlemek için Kurtuluş Parkı'ndan araba kaldırmak isteyenlerin de araçlarının polis tarafından çekildiği öğrenildi. Gülmen ve Özakça, açlık grevlerinin 75'inci gününde "Örgüt üyeliği" suçlamasıyla tutuklanmıştı.

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Kuleli Askeri Lisesi Paylaşılamıyor

 

Nuriye Gülmen Semih Özakça Dava Acun Karadağ Mahkeme Hastane Duruşma Arkadaş Esra Özakça TOMA Güvenlik Önlemi İktidar
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500