Nusret’e Çalışanlarından Dava

Yaptığı tuzlama hareketiyle dünya çapında üne kavuşan Nusret Gökçe, Manhattan’daki şubesinde çalışanlarıyla mahkemelik oldu. Garsonlar, Nusret’in bahşişleri toplayarak itiraz edenleri kovduğunu iddia etti.

Nusret’e Çalışanlarından Dava
Nusret’e Çalışanlarından Dava Meltem Yüksel
Bu içerik 3287 kez okundu.

Yaptığı tuzlama hareketiyle dünya çapında üne kavuşan Nusret Gökçe, Manhattan’daki şubesinde çalışanlarıyla mahkemelik oldu. Garsonlar, Nusret’in bahşişleri toplayarak itiraz edenleri kovduğunu iddia edince olay mahkemeye yansıdı.

Manhattan’da başlayan dava sürecinde Fteja, Nusret’in bahşişlere el koyduğunu iddia etti. West 53rd Street’teki Nusr-et şubesinde çalışan Fteja, “Nusret bahşişleri bir ortak havuza atıp daha sonra veriyordu. Fakat bunların yüzde 3’ünü keserek veriyordu. Para havuzundaki para hizmet alanında çalışmayanlara da veriliyordu. Garsonlara verilen para, barista, sushi ustası ve müdürler arasında paylaştırılıyordu” dedi.

Fteja, müşterilerin bahşişi garsonlara verdiğini söylerken, “Nusret, bahşişleri ödenmeyen ya da daha az aldığından şikayetçi olan garsonları sistematik olarak kovdu. Buna ben de dahilim” diyerek, Nusret’in çalışanları düzenli olarak işten çıkardığını öne sürdü. Fteja, Nusret’in zararını karşılamasını isterken, tam olarak ne kadar para istediğine dair bir açıklama yapılmadı.

ABD’nin çok okunan tabloid gazetelerinden NY Post, habere geniş yer ayırırken Nusret’in diğer çalışanlarının da benzer bir yola gidip gitmeyeceğine dair bir açıklama yapılmadı.

 

 

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Tosuncuk Interpol Listesinde

Nusret Gökçe Manhattan ABD Garson Bahşiş
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ünlü Youtuber'lar Gözaltında
Ünlü Youtuber'lar Gözaltında
“Yabancıya Kısıtlama Getirmeliyiz”
“Yabancıya Kısıtlama Getirmeliyiz”