“O Belgeler Yalan”

Kılıçdaroğlu bugün partisinin grup toplantısında Erdoğan’la yaşadığı yurt dışına yüklü para transferi tartışmasına hakkında belgelerini açıkladı. Gündem yaratan o belgeler hakkında AKP’den cevap gecikmedi.

“O Belgeler Yalan”
“O Belgeler Yalan” Meltem Yüksel
Bu içerik 375 kez okundu.

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu bugün partisinin grup toplantısında Erdoğan’la yaşadığı yurt dışına yüklü para transferi tartışmasına hakkında belgelerini açıkladı. Gündem yaratan o belgeler hakkında AKP Grup Başkanvekili Bülent Turan’dan cevap gecikmedi.

Hükümete yakınlığı ile bilinen A Haber mikrofonlarına açıklamada bulunan Turan, CHP’nin muhalefet partisi olmaktan çıkıp ABD’nin ve FETÖ’nün sesi radyosu durumuna düştüğünü, Kılıçdaroğlu’nun geçtiğimiz hafta kendi partisinin açıklarını kapatmak için ortaya attığı bir iddia olduğunu söyledi.

Ortaya çıkartılan belgelerin gerçeği yansıtmadığını söyleyen AKP Grup Başkanvekili Bülent Turan; Ticari işlemeden kaynaklanan bir meseleyi gündeme taşıyarak güya Cumhurbaşkanımızı sıkıntıya sokmaya çalışıyor. Oysa avukatlarla da konuştum aldığımız bilgiler gösteriyor ki bütün iddiaları yalan, yersiz. Türkiye’ye döviz getiren, ticaretten kaynaklı sonuç olarak kâr eden firmanın Türkiye’ye gelen parasını bırakın, dışarıya gitmiş gibi göstererek ne olduğunu bilmediğimiz bir takım kağıtlar elinde sallamaya başladı. Altını çiziyorum iddia ettiği gibi Türkiye’den dışarıya giden milyonlarca dolar para değil aksine Türkiye’ye gelen döviz, kazanılan para ve resmi olarak yapılan bir ticaretten bahsediliyor” dedi.

İşte yalan olduğu iddia edilen o belgeler;

 

 

 

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Günün Özeti

CHP AKP Kemal Kılıçdaroğlu Belge Bülent Turan
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500