O Binalar TÜRGEV'e Mi Devrediliyor?

15 Temmuz Darbe girişiminden sonra el konulan İstanbul Fatih’teki bir erkek öğrenci yurdunun, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan’ın yönetim kurulunda olduğu TÜRGEV’e (Türkiye Gençlik ve Eğitime Hizmet Vakfı) devredildiği ortaya çıktı.

O Binalar TÜRGEV'e Mi Devrediliyor?
O Binalar TÜRGEV'e Mi Devrediliyor? Tuğba Önkibar
Bu içerik 1363 kez okundu.

15 Temmuz Darbe girişiminden sonra el konulan İstanbul Fatih’teki bir erkek öğrenci yurdunun, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan’ın yönetim kurulunda olduğu TÜRGEV’e (Türkiye Gençlik ve Eğitime Hizmet Vakfı) devredildiği ortaya çıktı.

Basında yer alan haberlere göre Fatih Yavuz Sultan Selim Mahallesi Hisar önü Sokak’ta bulunan  Fetullahçı Terör Örgütü’ne ait olan bir erkek öğrenci yurdu binasına devlet tarafından el konulurken, yurt binası Kredi ve Yurtlar Kurumu (YURTKUR) yerine TÜRGEV’e devredildi.

TÜRGEV’in internet sitesinde yurdun yeni ismi TÜRGEV Haliç Kız Yurdu olarak yerini aldı. Öte yandan yurdun açılış tarihi de 2016 olarak gösterildi.

TÜRGEV flamaları asılan binaya aynı zamanda geniş kapsamlı bir tadilat da yapıldı.

Fatih Belediyesi’nin Cumhuriyet Halk Partı’li Meclis Üyesi Fazıl Uğur Soylu yurt binasına dair verdiği bilgilerde Maliye Bakanlığı’nın herhangi bir  gerekçe göstermeden bu devri gerçekleştirdiğini; söz konusu binayı TÜRGEV’e tahsis ettiğini söyledi. "

Yerinde yaptığım tespit sonucunda bahsi geçen binanın oldukça bakımsız olduğu fakat kısa süre içinde tüm bakımlarının yapıldığı, eşyaların yenilendiğini gördüm. Yurt müdiresiyle yaptığım görüşmelerde ‘öğrenci kabul ediyor musunuz?’ sorusunu sormam üzerine TÜRGEV’den üst düzey bir yöneticiyi aradı. Ve,‘dışarıdan öğrenci kabul etmediklerini yalnızca kendi projeleri bünyesinde olan öğrencileri kabul ettikleri’ bilgisini verdi. Henüz gizli tutulan bu devir sonucunda yurt tadilata girmiş, adıTÜRGEV Haliç Kız Yurdu’ şeklinde değiştirilerek hizmete hazır duruma getirilmiş. Şimdilik tabela asılmamış fakat içerisinde TÜRGEV flamaları her yere konmuş durumda…”

TÜRGEV, Sümeyye Erdoğan’ın yönetiminde yer aldığı KADEM (Kadın ve Demokrasi Derneği), iktidarın ekonomi politikalarında aktif bir biçimde yer alıyor.

Çok sayıda arazi ve kamu binasının devlet tarafından tahsis edilerek ekonomik yardım yapılan TÜRGEV’in yönetici kadrosunda Bilal Erdoğan ve Esra Albayrak da önemli rollere sahip.

türgev devir fetö yurtkur bilal erdoğan sümeyye erdoğan
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500