"Obama'yı Alın, Erdoğan'ı Verin"

Eski İngiltere Başbakanı ve Eski ABD Başkanı Reagan Thatcher’e danışmanlık yapan ünlü Ekonomist Arthur Laffer Türkiye ekonomisine övgülerde bulundu.

Tuğba Önkibar
Bu içerik 803 kez okundu.

"Arz yönlü iktisadın babası" olarak bilinen Amerikalı ekonomist Laffer, Türkiye-Amerika İş Konseyi'nin misafiri oldu. Burada Türkiye ekonomisine dair birtakım değerlendirmeler yapan Laffer Türk ekonomisinin geleceğini parlak bulurken, ABD ekonomisinin kötüye gittiğini söyledi.

Laffer, "Bana kalırsa Türkiye ekonomisi oldukça iyi durumda. Eğer kötü ekonomi örneği görmek isterseniz ABD'ye gelin. Size şöyle bir teklifte bulunayım; Obama'yı alın, Erdoğan'ı verin. Türkiye'de özelleştirme ve vergi çalışmaları takdire şayan. Devlete ait kurumları özel sektöre satmak doğru bir adım. Daha fazla yapılsın demiyorum fakat ABD'de bunun tam tersi yapılıyor" dedi.

15 Temmuz darbe girişimi sonrası ülkenin ekonomik durumunu ise şöyle yorumladı: "Darbe teşebbüsünün en az hasarla atlatılması yatırım ortamındaki güveni pekiştirir diye düşünüyorum. Ülkenin geleceğiyle ilgili çok iyimserim."

arthur laffer abd ekonomist obama erdoğan darbe gündem
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500