Oğlun Suçluysa Sen de Suçlusun!

CHP Parti Meclisi üyesi ve Mersin Milletvekili Fikri Sağlar, son yaşanan FETÖ tutuklamalarının tam bir cadı avına dönüştüğünü söyledi.

Oğlun Suçluysa Sen de Suçlusun!
Oğlun Suçluysa Sen de Suçlusun! Yaren Yalçın
Bu içerik 737 kez okundu.

CHP Parti Meclisi üyesi ve Mersin Milletvekili Fikri Sağlar, son yaşanan FETÖ tutuklamalarının tam bir cadı avına dönüştüğünü söyledi ve “Yanlı cadı avı devam ederse; Herkes ayağını denk alsın! Türkiye bir başka toplumsal patlama ile karşı karşıya kalacaktır” dedi.

Gündemdeki tutuklamalara dikkat çeken CHP’li Sağlar, “Cumhuriyetimizin temel taşlarından biri olan demokratik hukuk devleti ilkesi, haksız tutuklamalar ile ayaklar altına alınmıştır. Tutuklanan Aslı Erdoğan, Atilla Taş ve basın mensupları ile bu operasyon tam bir cadı avına dönüşmüştür. Önüne gelen herkesi içeri atan bir anlayışla FETÖ mücadelesi verilemez.

Kamu vicdanını yaralamadan, asıl terör örgütü mensuplarını bulmak ve ayıklamak gerekirken; Sırf kendisi ile aynı görüşte olmadığı için akademisyenleri, yazarları, gazetecileri ve muhalifleri FETÖ bahanesi ile susturmak kabul edilemez bir adaletsizliktir.

Fikri Sağlar, “AKP Hükümeti güvenilmezlik yaratan gösterilerine her zamanki gibi devam ediyor” dedi ve sözlerini şöyle sürdürdü:

“Meclis kapanmadan önce, 19 Ağustos'ta Genel Kurul'a gelen torba yasada AKP'nin "belediyelere kayyum atanmasını" içeren düzenleme, muhalefetin tepkileri üzerine geri çekilmişti. Ancak OHAL'in her fırsatını değerlendiren AKP iktidarı, 19 Ağustos'ta TBMM de muhalefetle anlaşarak geri çektiği düzenlemeyi ne hikmetse Kanun Hükmünde Kararname olarak çıkarmıştır. Bu aldatıldık diyenlerin toplumu yeni bir aldatmacasıdır.

Birçok mağdur CHP’ye başvuruyor, haklarını koruyacak adil bir savunma istiyor. Çünkü yargı bağımsızlığını ve tarafsızlığını yitirmiştir. Bugün suçlu ile suçsuzu haklı ile haksızı, birbirinden ayırt edebilecek yargıçlar kalmış mıdır, sorgulamak gerekir. Mağdurlar kime güveneceklerini, kime dert anlatacaklarını şaşırmış durumdadır. AKP, Ergenekon ve Balyoz davalarından ders almamakla birlikte, aynı zihniyetle yine kıyıma başlamıştır. 12 Eylül Dönemini aratmayan oyunlarla; Oğlun suçlu sende suçlusun anlayışıyla; Suç sadece sahibine değil yakınlarına da mal edilerek kişisel olmaktan çıkarılmıştır.

Bu adaletsizliğe tepki göstermeyenler unutmasın ki; sıra yarın onlara da gelebilir. Haksız yere mesleklerinden ihraç edilenlerin yerine yerleşeceğim diye sevinmek toplumsal yeni ayrışmalara neden olarak sosyolojik travmalara zemin hazırlayacaktır.

Yanlı cadı avı devam ederse; Herkes ayağını denk alsın! Türkiye bir başka toplumsal patlama ile karşı karşıya kalacaktır.”

fikri sağlar mersin chp fetö cadı avı akp khk 12 eylül
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500