Öğrencilere Dağıtılan Kitapta Sapkın İfadeler

Kayseri’de öğrencilere dağıtılacak olan Abdullah Ayata'nın yazdığı ‘Bohçadaki Sırlar' kitabı, içinde uygunsuz ve çarpık ifadeler bulunduğu için valilik kararıyla iki ilçede toplatılma kararı alındı.

Öğrencilere Dağıtılan Kitapta Sapkın İfadeler
Öğrencilere Dağıtılan Kitapta Sapkın İfadeler Meltem Yüksel
Bu içerik 904 kez okundu.

Kayseri Valiliği ve Orta Anadolu Kalkınma Ajansı İşbirliği ile gerçekleştirilen 'Kentimi Tanıtmaya Gönüllüyüm' projesi bünyesinde okullarda öğrencilere dağıtılmak üzere hazırlanan Abdullah Ayata’nın 'Sırlar Bohçası' isimli kitabı, içeriğindeki uygunsuz ifadeler sebebiyle tepkilere neden olunca iki ilçede dağıtılan kitap, tepkiler üzerine Valilik kararıyla toplatıldı.

Konuyla ilgili inceleme ve soruşturma başlatıldığını belirten valilik, 'Kentimi Tanıtmaya Gönüllüyüm' projesi kapsamında okullara dağıtılması planlanan fakat kitap içeriğindeki bazı ifadelerin öğrencilere uygun olmadığı haberinin medyada yer alması üzerine dağıtımı yapılan az sayıda kitabın toplatıldığını duyurdu.

'Bohçadaki Sırlar' kitabındaki skandal ifadelerin bulunduğu kısımda şunlar yazıyor:

"Bu sözlerin üzerine adam bana ormanda ceylan görmüş aç aslan gibi saldırdı. Oturduğumuz kanepenin üzerine uzandık. Üzerimdekileri aceleyle çıkaran Tekin kısa sürede kendisini tatmin ederek yorgun vaziyette yanıma devrildi. Bir süre dinlendikten sonra, "Sen hep böyle mi sevişirsin? diye sordum.

"Kusura bakma sen öylesine arzuluyordum ki, kendimi tutamadım. Senin de bu sevişmeden tatmin olmadığını biliyorum."

 

 

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

İnsanlık Tarihinde Kara Leke: Hocalı Katliamı

Kayseri Kitap Okul Öğrenci Abdullah Ayata Bohçadaki Sırlar
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500