OHAL Komisyonu Üyesinin Kardeşi FETÖ'cü

OHAL İşlemleri İnceleme Komisyonu üyelerinden Mustafa İkbal'in kardeşinin FETÖ'den KHK'larla ihraç edildiği ve iki kardeşin karşı karşıya geleceği öğrenildi.

OHAL Komisyonu Üyesinin Kardeşi FETÖ'cü
OHAL Komisyonu Üyesinin Kardeşi FETÖ'cü Ecem Şenol
Bu içerik 4799 kez okundu.

Kâğıt üzerinde kurulu olan ancak faaliyete bir türlü geçmeyen OHAL İşlemleri İnceleme Komisyonu üyelerinden Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü Merkez Atama Daire Başkanı Mustafa İkbal’in kardeşinin ‘FETÖ’den ihraç edildiği ortaya çıktı.

Hürriyet’ten Gamze Kolcu’nun haberine göre kardeşi Hüseyin İkbal’in kanun hükmünde kararnameyle ihraç edildiğini ve üç yıldır görüşmediklerini söyleyen Mustafa İkbal, etrafında olan, tanıyan herkesin cemaate olan yakınlığını bildiğini ve cemaatin sendikasına da üye olduğunu ifade etti. İkbal, ikisinin görüşünün aynı olması gerekmediğini vurguladı.

Ağabeyi, kardeşinin komisyona başvurması halinde ‘FETÖ’cü’ olduğuna karar vereceğini söylediği açıklamasında, devletin kendisine komisyon üyeliği görevini verdiğini ve dosyasının komisyona gelmesi durumunda, fikri ve kararının FETÖ’cü olduğu yönünde olduğunun altını çizdi.

Kardeş İkbal’in, ağabeyinin yer aldığı komisyona başvuracağı bilinirken,  kendisi herkes gibi komisyona başvuracağını ve çok da öğretmenlik sevdalısı bir insan olmadığını, kendisinin bir iş kurduğunu ifade etti. Ancak, mağduriyetinin söz konusu olduğunu belirten kardeş İkbal, mahrum olduğu bazı haklar olduğunu, toplumda bir imaj zedelenmesi olduğunu ve üç tane çocuğu olduğunun altını çizdi.  FETÖ’den ihraç edilen kardeş İkbal, sadece istifa ettiği bir sendika üyeliği olduğunu ve 15 Temmuz’dan birkaç ay önce istifa ettiğini duyurdu. İkbal, komisyondan kimse için olumlu bir karar çıkacağını da düşünmediğini belirtti.

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

İzmir'de ve İstanbul'da Deprem

FETÖ KHK OHAL Komisyonu İhraç Mustafa İkbal Açıklama Başvuru Karar Sendika Terör Örgütü Üyelik
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500