Okul Servis Şoförü Bonzai İle Yakalandı

Okul çevrelerinde güvenliği sağlamak için İstanbul Emniyet Müdürlüğü Mobil Okul Timi (MOT) adı verilen projeyi bu yıl hayata geçirdi. Denetleme sonucunda 223 şüpheli yakalanırken içlerinde Bonzai içen şoförün bulunması şaşkınlık yarattı.

Okul Servis Şoförü Bonzai İle Yakalandı
Okul Servis Şoförü Bonzai İle Yakalandı Meltem Yüksel
Bu içerik 963 kez okundu.

Motosikletli ve yaya ekiplerden oluşan ekipler okulların açılmasıyla birlikte görev yerlerinde çalışmaya başladı. Okul çevrelerinde suçu bitirmek amacıyla İstanbul Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan’ın talimatıyla kurulan MOT ekiplerinin 20 günlük bilançoları açıklandı.

Ekiplerin en dikkat çeken denetimi ise okul servislerinde gerçekleşti. 6 bin 638 okul servisi ve araç sürücüleri denetlenirken, kontrollerde 169 okul servisine işlem yapıldı. 3 Ekim tarihinde Ataşehir’de yapılan servis denetiminde, yol kenarında park halindeki bir aracın sürücünün bilincinin yerinde olmaması ekiplerin dikkatini çekti. Araç sürücünün yanına giden ekipler sürücünün alkollü olduğundan şüphelendi. Alkol almadığını söyleyen sürücünün aracındaki arama Polisi bile şaşkına çevirdi. Sürücü koltuğunda bir paket içerisinde bonzai bulundu. Uyuşturucu kullanmaktan suç kaydı olduğu öğrenilen Servet G. gözaltına alındı.

Sadece 3 hafta içinde 3 bin 944 okula denetim yapan ekipler şüpheli gördükleri 31 bin 254 kişi üzerinde arama ve GBT üzerinden suç kayıtlarına baktı. Haklarında kesinleşmiş cezalarını bulunan 159 kişi yakalanırken bunların dışında üzerinde suç unsuru taşıyan 64 şüpheli ise gözaltına alındı. Yakalananların 30’unda uyuşturucu ele geçirildiği öğrenildi. Denetim sonucunda ide 570 paket sigara, 2’si kurusıkı 3 tabanca, 106 gram uyuşturucu ve çok sayıda kesici alet geçirildi.

 

 

 

 

 

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

SİYAD'dan Açık Mektup: Özür Bekliyoruz

Ataşehir Emniyet İstanbul Motosiklet Okul Sigara Uyuşturucu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500