Olayların Ardından İlk Kez Konuştu

Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, geçtiğimiz hafta sonu Alaçatı'da bir mekânda yaşanan kavgayla ilgili açıklama yapmak için bir basın toplantısı düzenledi.

Olayların Ardından İlk Kez Konuştu
Olayların Ardından İlk Kez Konuştu Başak Tatar
Bu içerik 791 kez okundu.

Geçtiğimiz hafta Alaçatı’da bir kebapçıya gidip damatlarıyla bir kavgaya karışan Fatih Terim, olay sonrası ilk kez konuştu. Basın mensuplarının karşısına çıkan Teknik Direktör, genel olarak hadiselerde ya en son ya da hiç konuşmadığını söylerken, “Ama baktım ki iftiralar arasında susmam yanlış anlaşılacak; kamuoyunu bilgilendirmeye mecbur hissetim kendimi” dedi. Sevdiklerinin ve kendi isminin böyle bir olaya karışmasının kendisini rahatsız ettiğini belirten Terim, konuşmayınca herkesin olayı kendi tarafından anlatmaya başladığını ve gerçekleri de bükmeye başladıklarını ifade etti.

Aşağı yukarı yarım asra dayanan futbol hayatı olan bir insan olarak kendisini gencin de yaşlının da tanıdığını söyleyen hoca, her zaman sokakta, özel hayatında, sahada, basın toplantılarında doğruları söylediğine değindi. Hiçbir zaman doğrudan şaşmadığını; bugün de kendinden doğruların duyulacağını iddia etti. “Benim değerlerimi iyi biliyorsunuz. Benim için ülkem ve bayrağım önemli bir değerdir. Benim için Galatasaray önemli değerdir. En son olarak da ailem en değerli varlığımdır” ifadelerini kullanan Fatih Terim, bunların herhangi birine laf söyletmeyeceğinin de çok iyi bilindiğini öne sürdü. Bu değerlerinin birine laf söylendiğinde gereğini yapmadığının olmadığını vurgulayıp bu yüzden bu olaya da böyle başlamak istediğini dile getirdi. “Bu konuda en hassaslardan biri benim” diyen Fatih Hoca, sabah Yıldırım Demirören ve Ali Dürüst ile görüştüğünü bildirdi.

Damadı Ahmet’in ablasına yapılan bir hakaret ve taciz olduğunu kaydeden Terim, bunlardan kendisinin haberi olmadığını duyurdu. Sözlerini, “Çocuklar kendi kendilerine halletmeye çalışıyorlar. Uzun zamandır devam ediyormuş bu; keşke daha önce söyleselerdi. Akşam yemekte böyle bir konu geçince, ‘Ben tanıyorum, ararım şimdi’ dedim. Tanıdığımı sandığım bu zatı aradım. Kendisine bu olayı sordum” cümleleriyle sürdürdü.

Etrafta insanlar olunca herkesin başka bir şekle büründüğü yorumunu yapan Terim, edepsiz bir teklif aldığından; bu teklife icabet edip konu bitince de oradan ayrıldığından bahsetti. Terim, bütün mevzunun bu olduğunu belirtip bunun Türkiye Futbol Federasyonu ile ilgisi olmadığını duyurdu. “Arkadaşlar, hepiniz trafikte münakaşa ediyorsunuz, belki de kavga ediyorsunuz. Hepimizin başına gelecek şeyler bunlar… Bazılarının başına gelmeyebilir. 1-2 yıl önce babasını kaybetmiş, babası ölürken bana emanet edilirken bir kadından bahsediyoruz. Damadımın ablası da benim ailemdir ve canımın parçalarından biridir” sözleriyle açıklamalarda bulunmaya devam etti.

“Yazarlar ve sosyal medyadaki bir takım yazarlar! Açıkçası gülseniz bir türlü, ağlasanız başka türlü! Bu şer güçlerini ben zaten tanıyorum” diyen hoca, eğer böyle bir şey olursa kendinden duyulacağının garantisini verdi. 
Sözü sapı belli olmayan birine inanılmaması gerektiğini savunan ünlü isim, daha gerçekçi, daha hoşuna gidenlerin birbirine sarıldığını ifade etti. “Karşınızda bir aile babası… Klasik bir soru vardır bu durumlarda; bir daha olsa bir daha yaparım. O kadıncağız dâhil ailemden kimseye biri dokunamaz. Hele hele bu bir yalnız kadınsa onu kimse taciz edemez” diyerek kızgınlığını paylaştı.

Türkiye’de bir yeri basmanın ne demek olduğunu bilmeyenin olmadığı değerlendirmesini yapan Fatih Terim, Ali Dürüst’ün kendisine; “Ben senin orayı 20 kişiyle bastın sanıyorum” dediğini anlattı. “Basma” kelimesi açıldığı zaman içinde neler olduğunun bilindiğini aktaran Terim, “Aile reisi iki evladıyla o mekânda kaç kişi olmadığını bilmeden gitti! Neyin basması?” deyip sorunu çözmeye gittiğini açıkladı. Sorunu çözdüğünü, işinin bittiğini anladığını ve arabaya binip Acun Ilıcalı ’nın evine gittiğini kaydetti. “Acun’u arayamadınız mı? Burnum kırıldı falan… Hiç mi araştırmıyorsunuz?” sözlerini sarf eden Teknik Direktör, şikâyetçi olmadığını bildirdi.

“Ben de sonradan muhakeme yaptığımda, iki evladım ve şoförümüzle beraber benim gibi mekâna gitmez! Ben gelirim dedim mi, gelirim çünkü! Niye? Ailem var işin ucunda… Olayı duyduktan sonra kayıtsız kalamazdım. Ben de kayıtsız kalamadım” diyen Terim sözlerine şu şekilde devam etti: “Çitten atladı diyorlar. Ya hangi çit? Ben mekânı bilmiyorum bir kere. Basındaki bazı köşe yazarlarına söylüyorum; bu kadar yazdığım unsuru takip etmek, doğruyu bulmak o kadar basitti. Birinden biri mutlaka tutar. Ben bu hezeyan içerisinde, atmosferde doğal karşılıyorum.”

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Hero Tişörtünün Satışı Durduruldu

 

fatih terim basın toplantısı açıklama alaçatı baskın kavga
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500