Olmayan Adalet İçin Yürüdük

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu 25 günlük Adalet Yürüyüşü'nü Maltepe Miting alanında sonlandırdı. Adalet Mitingi'nde kürsüye çıkan Kılıçdaroğlu olmayan adalet için yürüdüklerini aktardı.

Olmayan Adalet İçin Yürüdük
Olmayan Adalet İçin Yürüdük Ecem Şenol
Bu içerik 490 kez okundu.

Kılıçdaroğlu, saat 17.59’de alkışlar eşliğinde miting alanına girdi. Eşi Selvi Kılıçdaroğlu ile birlikte sahneye çıkan Kılıçdaroğlu, miting alanında bulunanları selamlayarak Adalet Yürüyüşü’ne katılanlara teşekkür etti.

15 Haziran günü Ankara Güvenpark'tan yola çıkan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu öncülüğündeki adalet korteji, yirmi dördüncü günün sonunda Dragos'ta konakladı. CHP lideri Kılıçdaroğlu saat 16.30 itibariyle Dragos-Maltepe arasındaki son 3 kilometrelik yolu yürümek için yola çıktı. Kılıçdaroğlu Maltepe’deki miting alanına yaklaşık 1 kilometre kala kısa bir mola verdi. Molanın ardından son 1 kilometrelik etabı da tamamlayan CHP Lideri, miting alanına ulaştı. Kılıçdaroğlu, miting alanında sahneye eşi Selvi Kılıçdaroğlu ile birlikte çıktı. Miting alanını dolduran yaklaşık 2,5 milyon insanın attığı ‘hak, hukuk, adalet’ sloganına eşlik etti.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Ankara’dan İstanbul’a başlattığı ‘Adalet Yürüyüşü’nün bugün son etabının ardından düzenlenecek ‘Adalet Buluşması’ için gelenler Maltepe’deki miting alanını doldurdu. Yaklaşık 2 milyon kişinin doldurduğu miting alanında yer kalmadığı, güvenlik görevlilerinin mitinge gelenleri alan çevresine yerleştirdiği öğrenildi.

Kemal Kılıçdaroğlu, yürüme sebeplerini tek tek sıralayarak, olmayan adalet için, Nuriye Gülmen ve Semih Özakça için, KHK’lar için, şehitler ve gaziler için, birlikte yaşama iradesi için, OHAL’in bitmesi için, haksız yere hapislerde yatan gazeteciler için yürüdüklerini belirten Kılıçdaroğlu adaletin her şeyin temeli olduğunun üstünde durdu.

Zulme karşı durmanın namus borcu olduğunu belirten Kılıçdaroğu, adaletin bir kutup yıldızı gibi olduğunu, yani yerinde sabit durduğunu ama tüm kainatın etrafında döndüğünü belirten Konfçyüs’e gönderme yapan Kılıçdaroğlu katılan herkese teşekkürlerini sunarak adalet konuşmasına başladı.

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Adil Öksüz Nasıl Serbest Bırakıldı?

Kemal Kılıçdaroğlu Açıklama Konuşma Miting Miting Alanı Adalet Yürüyüşü Adalet Mitingi Maltepe Miting Alanı Kalabalık Kitle
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500