"Ölmek İstedim"

Eski milli futbolcu ve spor yorumcusu Tanju Çolak yaşadığı bir olayı anlatarak; "İçinde Fatih Terim ve Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Haluk Ulusoy'un da bulunduğu uçağın düşmesi için, uçak düşsün de Türk futbolu kurtulsun diye dua ettim" dedi.

Aylin Köyatası
Bu içerik 1046 kez okundu.

Tanju Çolak A2 Milli Takım Teknik Direktörlüğü görevini yaptığı dönemde yaşadığı olayı 24 TV’de yayınlanan Anlık Skor programında anlattı. Uğradığı haksızlıklara sert tepki göstererek unutamadığı bir olayı paylaşan Çolak, futbol camiasında kendisine karşı tavır alındığını ve dışlandığını belirtti. Milli takım hocası olmasına rağmen Antalya’daki kursa gitmek için kendi imkanlarıyla uçak bileti aldığını, sonrasında uçakta bütün milli takım teknik direktör kadrosu ve Federasyon Başkanı Haluk Ulusoy’la karşılaştığını anlatan Çolak; “Bu kadar tepki alacak ne yaptım ben" diyerek isyan etti.

"Uçak düşsün diye dua ettim"

Yaşadığı olayları haksızlık olarak nitelendiren Tanju Çolak o günü şöyle anlattı:
"Bir baktım uçağa Metin Tekin ve Oğuz Çetin geldi. Arkasından Müfüt Hoca geldi. Sonrasında Fatih Terim geldi kafa sallayarak bir selam verdi. Uçağın kalkmasına beş dakika kala Federasyon Başkanı Haluk Ulusoy geldi. Ne oluyor dedim? Allah canımı alsın uçak ininceye kadar düşsün diye dua ettim. Uçak düşsün diye dua etmediysem Allah benim canımı alsın. İçeri girip bu kadar tavır koyacak kadar ne yaptım. Uçak ne yazık ki düşmedi. Hayatta ilk kez ölmek istedim. Uçak düşsün de Türk futbolu kurtulsun diye dua ettim. Uçaktan indim, bekliyoruz. Bir araç geldi dördü bindi, beni davet etmediler. O araba geldi onları aldı gitti. A2 hocası olarak ben dışarıda kaldım. Ben hırsımdan ağladım. Ben ne terbiyesizlik yaptım. Ben ne kadar kötü bir adammışım, ne kadar kötü bir sporcuymuşum. Bunları hak edecek kadar ne yaptım? Ne kötülük, ne haksızlık, saygısızlık yaptım? Ben bunları yaşamak zorunda mıyım? Bu kadar başarılı olmuş bir insanı kabul etmiyorlar. Ben bunları yaşadım diğer insanlar yaşamasın diye anlatıyorum."

 

Tanju Çolak Fatih Terim Haluk Ulusoy Milli Takım Türk Futbolu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500