“Ölmüş Anneme Bile Küfür Ettiler”

‘Madonna’ gafıyla gündeme bomba gibi düşen Funda Özkalyoncuoğlu, “Bu benim bilmediğim olsun. Siz Musul’a bakın, bugün Ankara’da çok önemli bir toplantı oldu oraya bakın” dedi.

“Ölmüş Anneme Bile Küfür Ettiler”
“Ölmüş Anneme Bile Küfür Ettiler” Yaren Yalçın
Bu içerik 1625 kez okundu.

‘Madonna’ gafıyla gündeme bomba gibi düşen Funda Özkalyoncuoğlu, “Bu benim bilmediğim olsun. Siz Musul’a bakın, bugün Ankara’da çok önemli bir toplantı oldu oraya bakın” dedi.

TV8’de ‘Aramızda Kalmasın’ programında Sabahattin Ali’nin Türk edebiyatında çok önemli bir yeri olan ‘Kürk Mantolu Madonna’ kitabının uyarlanacağı bir filmde Beren Saat’in başrol alacağı konuşuldu. Funda Özkalyoncuoğlu, “Madonna’nın hayatı bizim için enteresan olabilir, yani aşkları ilişkileri filan…” deyince, programın sunucularından Jess Molho “Yalnız Sabahattin Ali bu kitabı 1943’te askerlik yıllarında çadırda yazmış” şeklinde uyardı. Uyarına üzerine Özkalyoncuoğlu ve programın diğer sunucusu Sena Keçeli’nin “Aaaa o yıllarda Madonna var mıydı?” demeleri sosyal medyada eleştiri yağmuruna tutuldu.

Katıldığı ‘Bidebunudinle’ programında canlı yayında açıklama yapan ünlü sunucu, “Sosyal medyaya girince insanların beni ne kadar acıttığını gördüm” dedi. Olayın sadece küçük bir yanlış anlaşılmadan kaynaklandığını ve gereğinden çok büyütüldüğünü bu nedenle linç edilmek istendğini belirten Özkalyoncuoğlu, “Oysa ki bizim programımız magazin programı, Ankara’da çok önemli bir toplantı oldu, Musul’a büyük bir operasyon vardı, bunların önüne geçmeme çok şaşırdım. Sonuç olarak ben bir magazin programcısıyım, özür dile diyorlar ama ben yalnızca kendimden özür dileyebilirim. Emin olun ki ben o kitabı okudum, fakat okuyalı 40 sene olmuştur. 40 sene dediğimde kaç yaşında okuduğumu anlarsınız. Konuya önceden hazırlanmadığım içinprogramda partnerimin söylediğini tam olarak anlayamadım. Hatalı bir durum oldu; Acaba bu dünyanın sonu mu, kimin canının acıtmış olabilir?” dedi.

Ülke ortalamasında insanların merhamet noktasının açığa çıktığını belirten Özkalyoncuoğlu, “Ne kadar çok edebiyat seven, ne kadar çok Sabahattin Ali okuyan varmış. Ben kendimden ve Sabahattin Ali’nin ailesinden ve edebiyat severlerden özür dilerim. Ben annemi çok genç yaşta kaybettim ve bir edebiyat öğretmeni ölmüş anneme küfür ediyor. Ben hayatımda her şeyi tolere eden çok merhametli bir insanım. Ne olursa olsunhayatın içinde birinin azı dişini sökmedikçe, birinin canını acıtmadıkça anlamaya çalışırım. Televizyonda, radyoda, canlı yayınlarda ne potlar kırıldı, ne gaflar oldu. Günün sonunda bu 60 bin tweet ne içindi? Merhametsiz insanların tweetleriydi. Ya arkadaş ne kadar çok Sabahattin Ali okumuşsunuz, hepinizi tebrik ediyor, gözlerinizden öpüyorum. Bir cahil kadının konuşması sonucunda bu ülkenin ne kadar akıllı, ne kadar bilinçli, ne kadar edebiyat sever insanlarla dolu olduğunu anlamış olduk” diyerek sitem etti.

tv8 aramızda kalmasın funda özkalyoncuoğlu kürk mantolu madonna edebiyat
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500