Ömer Halisdemir Koruma Altına Alındı

FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişiminde şehit edilen Astsubay Ömer Halisdemir'in eşi Hatice Halisdemir tarafından yapılan başvuru üzerine, şehidin ismi Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından tescil edildi.

Ömer Halisdemir Koruma Altına Alındı
Ömer Halisdemir Koruma Altına Alındı Ecem Şenol
Bu içerik 1092 kez okundu.

Balıkesir ve Çanakkale'de faaliyet gösteren Batu Patent'in kurucu ortağı ve avukatı Onur Turgut, şehit Ömer Halisdemir'in eşi Hatice Halisdemir'in şehidin ismi üzerinden kazanç sağlamaya çalışan kötü niyetli kişilere engel olmak amacıyla onun ismini marka olarak tescil ettirmek için müracaat ettiğini söyledi.

Bu konuda firma olarak Hatice Hanım'a destek sağladıklarını belirten Turgut, tescil işlemini tamamlamanın ve şehidimizin büyük fedakarlığına karşılık bizlere düşenden az bir kısmını bu tescil işlemi ile yerine getirmenin huzurunu yaşamakta olduklarını ifade etti. Tescil sürecinde desteklerini esirgemeyen ve süreci yakından takip eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a teşekkür eden Turgut, kahraman şehit  Halisdemir'in eşine marka tescil belgesini Ankara'da elden teslim ettiklerini ve Özel Kuvvetler Komutanlığınca da hatıra olarak protokol plaketi hediye edildiği aktarıldı.

Batu Patent Müdürü Çağdaş Bağmeşli de şehit Ömer Halisdemir'in adının savunma sanayisinden, kara, deniz ve hava lojistik hizmetlerine, medya yayıncılığından finansal hizmetlere, bilimsel ve sınai incelemeden, eğitim öğretim alanına, hukuki hizmetlerden mühendislik hizmetlerine, tıbbi alandan enerjiye kadar birçok sektörde tescillendiğini söyledi.

Türk Patent ve Marka Kurumu'nun Ömer Halisdemir'in adını tescillemesiyle artık şehidimiz üzerinden kötü niyetle maddi kazanç elde etmek isteyenler için hukuki ve cezai yaptırımlar söz konusu olacağının belirtildiği açıklamada, devletin şehidine sahip çıktığı, ailesini ve ismini bu tescil ile koruma altına alındığına dair değerlendirmesinde bulunan Bağmeşeli, tarihe geçmiş böyle sembol bir kişinin adının yaşatılması ve marka olarak da korunmasının Türkiye için önem arz ettiğini kaydetti.

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Başbakan Yıldırım Kamu İşçilerinin Zam Oranını Açıkladı

FETÖ Şehit Ömer Halisdemir Koruma Açıklama Patent Müdürü Çağdaş Bağmeşli
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500