Önce İşinden Oldu Yetmedi İneklerine Tedbir Geldi

Kanun Hükmünde Kararname ile Diyarbakır Büyükşehir Belediyesindeki işinden çıkartılan Ali Vuran’ın, geçimini sağlamak için aldığı beş ineğine de tedbir koyuldu.

Önce İşinden Oldu Yetmedi İneklerine Tedbir Geldi
Önce İşinden Oldu Yetmedi İneklerine Tedbir Geldi Meltem Yüksel
Bu içerik 443 kez okundu.

Kanun Hükmünde Kararname ile Diyarbakır Büyükşehir Belediyesindeki işinden çıkartılan Ali Vuran’ın, geçimini sağlamak için aldığı beş ineğine de tedbir koyulunca tamamen işsiz kaldı.

Mahmut Bozarslan’ın haberine göre belediyenin Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’nde çalışan Ali Vuran, OHAL’den sonra çıkartılan kanun Hükmünde Kararname ile görevinden ihraç edildi.  Sur ilçesine bağlı Yeşilli köyünde yaşayan Vuran, bunun üzerine beş inek alarak, hayvancılık yapmaya başladı. Tarımsal destek almaya başlayan Vural, her şeyin yoluna girdiğini düşündüğü anda Tarım Müdürlüğü’nden gelen haberle hayal kırıklığı yaşadı.

Devletten aldığı tarımsal desteğin kesildiğini öğrenen Vuran, “Sadece benim değil birçok kişinin primi kesilmiş. Bir arkadaşımın yaklaşık 72 bin TL’lik primine el konulmuş. Benim de 8-9 bin TL’ye el konuldu. Bu bir çiftçi için ciddi bir paradır. Geçim kaynağımız budur. Bununla yaşıyor ve ayakta kalabiliyoruz” dedi.

Hakkındaki kararların, bazı istihbarat bilgilerine dayandırıldığını söyleyen Ali Vuran “Ben de hayvanları satayım dedim ama 5 ineğime de küpe numaraları (Tarım Bakanlığı’nda kayıt altında) nedeniyle tedbir kararı konulmuş. Bundan dolayı ineklerimi de satamıyorum. İnekler üzerinden buzağı, süt ve yoğurt primi almamak için tedbir konuluyor. Tarım İlçe Müdürlüğü ile yaptığımız görüşmede tedbirin ay başında kaldırılacağı söylendi. Ben bir suç işlemedim ve sabıkam da yok. Bizi mağdur ediyorlar. Ticari ilişkilerimi kesmişler. 5 ineğime kayyım atamışlar. Mağduriyetimin giderilsin” dedi.

 

 

 

 

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Melih Gökçek’ten Şaşırtan İstek

Diyarbakır KHK OHAL Kanun Hükmünde Kararname İnek Süt Tarım Çiftçi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500