“Onun Baskısı Bize Vız Gelir”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, NTV canlı yayınında Ahmed Arpat'ın gündeme yönelik sorularını cevapladı. Kılıçdaroğlu, dün katıldığı Yavuz Yılmaz'ın cenazesinde çekilen fotoğraf hakkında da açıklamada bulundu.

“Onun Baskısı Bize Vız Gelir”
“Onun Baskısı Bize Vız Gelir” Meltem Yüksel
Bu içerik 696 kez okundu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, NTV canlı yayınında Ahmed Arpat'ın gündeme yönelik sorularını cevapladı. Kılıçdaroğlu, dün katıldığı Yavuz Yılmaz'ın cenazesinde çekilen fotoğraf hakkında da açıklamada bulundu.

Evlat acısının acıların en büyüğü olduğunu ifade eden Kılıçdaroğlu, sırlı olmayan her ölümün her zaman acı getireceğini, Mesut Yılmaz’ın saygın bir devlet adamı olduğunu söyledi. Çok konuşulan fotoğraf hakkında değerlendirmede bulunan CHP lideri, “Sıradan Sayın Erdoğan geliyordu geldi yerine geçti benim açımdan çok fazla bir şey ifade etmiyor. Sayın Erdoğan'ın cenazeye gelmesi de tabii önemli bir şey” dedi.

Ankara kulislerinde çok konuşulan erken seçim iddialarına da açıklık getiren Kılıçdaroğlu, seçime hazır olduklarını fakat erken seçim kamuoyunun beklediği erken seçim kaçınılmazdır diyen oturup tartıştığı bir seçim süreci olmadığını, tek adam rejiminin başlangıcının yaşandığını ve sarayda oturan bir kişinin kararıyla erken seçime gidileceğini söyledi.

CHP’li Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’nin görevden uzaklaştırılmasını da değerlendiren Kemal Kılıçdaroğlu, belediye başkanlarının üzerinde baskı uygulayarak iş yapamaz hale getirmek istediklerini, İlgezdi hakkında takipsizlik kararı verilen olayın yeniden soruşturulmaya başlandığını ifade ederek, “Danıştay da soruşturulmasına gerek yoktur kararı veriyor. Battal Bey bana dosyayı teslim etti. Mahkeme kararı var nasıl ikna olmayacağım? Yargı kararı kesinleşmiş. Siz Man Adası'nı tartışmadan uzak tutmak için böyle bir olaya gidiyorsunuz. Kılıçdaroğlu'nu neden bundan uzak tutacaklar?. İnadına bütün belediye başkanlarımız kendi belde halkına her türlü hizmeti vereceklerdir. Yolsuzluk varsa bize söylesinler, biz üstüne gideriz. Bir rezidansta kızımın 73 metrekarelik bir dairesi var. Değeri kaç lira gitsinler baksınlar. Gider başka yerden alır. 1 kuruşluk bir torpil varsa ben siyaseti bırakırım. Mal varlığımı araştırın diyorum araştırmıyorlar. Niye araştırmıyorlar? Siyasi manevra da Binali Bey yapsın. Niye siyasi manevra yapmıyorlar? Gelin kardeşim eniştemin benim mal varlığımı araştırın desin. Neden korkuyorlar onlar korkuyorlar. Kızımın dairesi orada kızıma dedim şu basın mensuplarını çağır bir görsünler. Bekar bir kız girişi çıkışı kontrollü olduğu için oradan alındı. Belediye otobüsünün gitmediği bir yer. Benim boğazımdan aşağı haram lokma girmez. Onun çocukları mal varlığını açıklamıyor. Battal Bey'in eşi ön seçimle geldi. Kontenjandan gelmedi ki. Kızım açtığı tazminat davasını kazandı. Zaten kendisi avukat. Kızıma kesinlikle hiçbir CHP'li belediyenin davasını almayacaksın dedim. Bir ticari ilişki kesinlikle olmayacak. Sıradan vatandaş gelirse onun davasına bakacaksın o kadar. Bunların hepsine dikkat ediyoruz. Benim kızım avukat mütevazi daire alıyor NTV'ye de söyleyelim gitsin çekim yapsın orada. Bir sefer gittim evine bu kadar sıradan bir ev nasıl olur da milyon dolarlık versinler 1 milyon dolar hemen verelim. Hatta 500 bin dolar veya 100 bin dolar versinler hemen verelim. CHP'li belediyelerde hiçbir şey yok verilmeyecek hesapları mı var? Hepsinin hesabı veriliyor. Ayıp olan şu Cumhurbaşkanlığı makamını işgal eden zat, doğrudan doğruya yargıya ve bürokrasiye talimat vererek onları kendi özel intikamını alması için aracı kılması yani devleti şantaj baskı unsuru olarak kullanıyor asıl acı olan bu. Kendisi acz içinde. O makamda oturan zat acziyetini baskı kurarak gidermeye çalışıyor. Onun baskısı bize vız gelir” dedi.

 

 

 

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Bakan Albayrak’tan Cemaat İtirafı

Kemal Kılıçdaroğlu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan AKP CHP Yavuz Yılmaz Cenaze Mesut Yılmaz Battal İlgezdi NTV
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500