Onur Yürüyüşü Ablukasına Gezi Parkı da Dahil

8. Trans Onur Haftası etkinlikleri kapsamında bugün yapılacak olan Onur Yürüyüşü için İstanbul Polisi yoğun güvenlik önlemleri aldı ve ablukaya aldığı alanlar arasından Gezi Parkı'nın da olduğu dikkat çekti.

Onur Yürüyüşü Ablukasına Gezi Parkı da Dahil
Onur Yürüyüşü Ablukasına Gezi Parkı da Dahil Ecem Şenol
Bu içerik 746 kez okundu.

İstanbul Valiliği tarafından yasaklanan 8. Trans Onur Haftası etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilecek LGBTİ yürüyüşü öncesi Taksim İstiklal Caddesi’nde polis öğle saatlerinden itibaren yoğun güvenlik önlemleri almaya başladı.

Alınan önlemler çerçevesinde Gezi Parkı’nın da girişlere kapatıldığı görüldü. Geçen hafta LGBTİ Onur Yürüyüşü'ne izin vermeyen polisin bugün de İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nden önceki gün yapılan açıklamayla yoğun güvenlik önlemleri alındığı görüldü.

2 Temmuz 2017 Pazar günü saat 17.00’de 8. Trans Onur Haftası programı adı altında, LGBT organizesinde Beyoğlu İlçesi Taksim Meydanı önünde toplanarak gerçekleştirilecek yürüyüşe Valilik tarafından izin verilmediği ve alınan güvenlik tedbirleri kapsamında 02.07.2017 Pazar günü saat 12.00’den itibaren trafiğe kapatılacak yollar belirtildiği açıklamada,  Zambak Sokak ve Meşelik Sokak, Atıf Yılmaz Caddesi - Sadri Alışık Sokak, Balo Sokak - Turnacıbaşı Caddesi, Yeni Çarşı Caddesi – Hamalbaşı Caddesi, Kumbaracı Yokuşu – Asmalı Mescit Caddesi, Şişhane Metro Kavşağı ve Taksim Tünel istikametinin trafiğe kapatılacağı duyuruldu.

8. Trans Onur Haftası etkinlikleri kapsamında bugün yapılması planlanan yürüyüşe Valiliğin izin vermemesi üzerine bölgedeki güvenlik önlemleri sürerken, polis Gezi Parkı'na yaya girişi ve çıkışına da izin vermedi. Parkın yakınında bir TOMA aracı bekletilirken polislerin parka girmek isteyenleri uyararak girişlere izin vermediği görüldü.

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

CHP'li Yıldız Yürüyüşte Fenalaştı

Taksim Gezi Parkı Polis Emniyet Güçleri Güvenlik Önlemi Onur Yürüyüşü Abluka İstanbul LGBT Eylem
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500