"Orada Yere Tüküremezsiniz Ama Burada..."

Hükümete yakınlığıyla bilinen Yavuz Bingöl, verdiği röportajında Cumhurbaşkanı Erdoğan’a övgü dolu ifadeler kullandı.

Meltem Yüksel
Bu içerik 480 kez okundu.

Hükümete yakınlığıyla bilinen Yavuz Bingöl, verdiği röportajında Cumhurbaşkanı Erdoğan’a övgü dolu ifadeler kullandı.

“Fırat Kalkanı ve Afrin operasyonları, Türkiye'nin gücünü dış dünyaya gösterdi. Bunda Cumhurbaşkanımızın duruşunun payı olduğunu düşünüyor musunuz?” sorusuna kesinlikle büyük payı olduğunu söyleyen şarkıcı; “Bu coğrafyada bir-iki tane daha Tayyip Erdoğan çıksaymış, daha kuvvetli bir coğrafya olurmuş. İran'da, Pakistan'da da onun gibi bir lider olsaydı; Amerika ve İngiltere gibi emperyal güçler bu kadar kolay at oynatamazmış oralarda. 200 yıllık ekonomik düzene çark sokmuş Müslüman bir liderden bahsediyoruz. Bu lideri yok etmeye çalıştılar” diyen Bingöl, “dünyadaki adaletsizlikle, hukuksuzlukla bir tek Cumhurbaşkanımız savaşıyor” iddiasını öne attı.

Hülya Koçyiğit'in "Bu ülkede baskı yok, çok özgürüz" ifadesine katıldığını belirten Yavuz Bingöl gerekçesini de oldukça ilginç ifadelerle açıkladı. Şarkıcı;” New York Times'ta bir gazeteci, 'Başkan Kennedy'i devlet öldürmüştür' diye yazabilir mi? Sıkıysa yazsın. Özgürlük bu mu? Herkes önüne geleni yazabilir mi? Biz her düşündüğümüzü söyleyebiliyor muyuz? Düşünce özgürlüğü değil, düşüncesizlik özgürlüğü ortaya çıkıyor o zaman. Yurt dışına gidin; orada yapamadığınız her şeyi burada yapabiliyorsunuz. Orada yere tüküremezseniz, burada tükürüyorsunuz, kırmızı da geçemezsiniz, burada geçiyorsunuz. Burada iktidar, yasal bir düzenleme yaptığında ayağa kalkıyoruz. Herkes kurallara, yasaya uyacak. Biz fazla özgür bir ülkeyiz” dedi.

Başkanlık sistemiyle birlikte bürokrasinin hantal yapısının değişeceğine ve hızlı adımlar atılacağına inandığını söyleyen Bingöl, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ilk turda seçimi kazanacağını söylei.

 

 

 

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Günün Özeti

Yavuz Bingöl Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Seçim Türkiye Afrin
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500