Osman Kavala'ya İstanbul'da Gözaltı

İş adamı Osman Kavala, Gaziantep dönüşü Atatürk Havalimanı'nda gözaltına alındı.

Osman Kavala'ya İstanbul'da Gözaltı
Osman Kavala'ya İstanbul'da Gözaltı Ecem Şenol
Bu içerik 821 kez okundu.

Olayın ardından Avrupa Parlamentosu Türkiye Raportörü Kati Piri Twitter'dan paylaştığı mesajda Osman Kavala'nın İstanbul'da gözaltına alınmasının çok rahatsız edici olduğunu, Avrupa Parlamentosu'nda serbest bırakılması için acil çağrı başlatılmasını teklif edeceğini ifade etti. Kavala, sivil toplum çalışmalarıyla biliniyordu.

Anadolu Kültür Yönetim Kurulu Başkanı, işadamı Osman Kavala, İstanbul Atatürk Havalimanı'nda gözaltına alındı. Polisin sivil toplum çalışmaları yapılan Anadolu Kültür A.Ş. ofisinde arama yaptığı bildirildi.

Kavala’nın Gaziantep'te Alman Goethe Enstitüsü ile birlikte gerçekleştirilmesi planlanan bir projenin toplantısından döndüğü sırada gözaltına alındığı ifade edilirken, polisin Kavala’nın uçaktan inmesine izin vermeden, uçağa binerek gözaltı yaptığı bildirildi. Kavala Vatan Caddesi’nde bulunan İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne getirildi. Kavala’nın eşi Boğaziçi Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Ayşe Buğra ve avukatlarının da emniyete geçtikleri ifade edildi.

Avrupa Parlamentosu Türkiye Raportörü Kati Piri ise Kavala’nın gözaltına alınmasının ardından Twitter’dan paylaştığı mesajda “Osman Kavala’nın İstanbul’da gözaltına alınması çok rahatsız edici. Avrupa Parlamentosu’nda serbest bırakılması için acil çağrı başlatılmasını teklif edeceğim” ifadelerini kullandı. 

 

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Atatürk'ün Akrabası O Partiden Aday Olabilir

 

 

Osman Kavala İş Adamı Gaziantep İstanbul Atatürk Havaalanı Gözaltı Avrupa Parlamentosu Sivil Toplum Çalışması
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500