Otobüs İkramlarına Son!

Türkiye Otobüsçüler Federasyonu Başkanı Mustafa Yıldırım bazı otobüs firmalarının ikram vermeyi durdurduğunu ve ilerleyen günlerde de şehir içi yolcu servislerinin kaldırılacağını, yerine ücretli servislerin geleceğini belirtti.

Otobüs İkramlarına Son!
Otobüs İkramlarına Son! Meltem Yüksel
Bu içerik 552 kez okundu.

Akaryakıt maliyetleri, köprü ve otoyol ücretlerinin artması yolcu taşımacılığı yapan otobüs firmalarını oldukça zor durumda bıraktı. Bu sebeple bazı otobüs firmaları yolculuk sırasında verilen ikramları kaldırdı. Türkiye Otobüsçüler Federasyonu Başkanı Mustafa Yıldırım, “ Otobüs sektöründeki maliyetler çok fazla arttı. Bazı otobüs firmaları kısa mesafede ikram vermeyi durdurdu. Ayrıca Bayrampaşa Otogarı’ndaki şehir içi servisleri de kaldırılıyor. Ortak servis planı yaptık aynı Havaş gibi ücretli olacak” dedi.

Otobüs sektöründeki ekonomik daralmanın yüzde 40 oranlarına ulaştığını belirten Yıldırım, “Sektörümüzdeki daralma yüzde 40 oranına ulaştı. Havayolu sektörü ise tam tersi şekilde gittikçe büyüyor. Çok sayıda firma zor durumda. İster istemez bazı firmalar kendilerince tedbir alamaya çalışıyor. Artık uzun mesafe yolcu taşımacılığı kalmadı insanlar hep uçağı tercih ediyorlar ” ifadelerini kullandı.

Otobüs şoförlerinin eskisi kadar çok fazla para almadığını belirten Yıldırım, "Sürücülerin maaşları eskisi kadar iyi değil. Zaten bu işi yapmak isteyen çok fazla insanda kalmadı. Eskiden şoför bolluğu varken şimdi sürücü bulunmuyor. Bu nedenle de trafik güvenliği zor duruma düşüyor” şeklinde konuştu.

Büyük İstanbul Otogarı Esnaflar Derneği Başkanı Şahap Önal yaptığı açıklamada, “İstanbul’dan çıkış ücretleri çok fazla arttı. Otobüs firmaları artık bu maliyetlere dayanamıyor. Dolayısıyla ekonomik terdir almaya başladılar. Örneğin bazı firmalar ikram vermeyi bıraktı” dedi.

 

 

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Aileleri IŞİD’e Katılan 17 Türk Çocuk Türkiye’de

Türkiye Otobüsçüler Federasyonu İkram Otobüs Yolcu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ünlü Youtuber'lar Gözaltında
Ünlü Youtuber'lar Gözaltında
“Yabancıya Kısıtlama Getirmeliyiz”
“Yabancıya Kısıtlama Getirmeliyiz”