Özgür Mumcu'ya Çirkin Yanıt

1993 yılında aracına bomba konularak katledilen gazeteci Uğur Mumcu’nun oğlu Özgür Mumcu’nun adalet yürüyüşüyle ilgili twitter hesabındaki paylaşımına “@atigonati” isimli kullanıcı korkunç bir yanıt verdi.

Özgür Mumcu'ya Çirkin Yanıt
Özgür Mumcu'ya Çirkin Yanıt Ecem Şenol
Bu içerik 1053 kez okundu.

1993 yılında bombalı saldırıda katledilen gazeteci Uğur Mumcu'nun oğlu Özgür Mumcu'nun Adalet Yürüyüşüyle ilgili Twitter hesabındaki paylaşımına “@atigonati” isimli kullanıcı tepki çeken yanıt verdi. Mumcu'nun bir liderin bin odasında bin klima olan sarayda olduğunu ve diğer liderin ise 40 derecede asfaltta yürüdüğünü aktardı. Mumcu AKP’nin, elit partisi olduğunu belirttiği tweetine “@atigonati” isimli kullanıcı “baban da sıcağı severdi” yanıtını verdi.  Ardından çok tepki toplayan bu kullanıcı önce profil fotoğrafını Hz. Ali'nin fotoğrafı ile değiştirdi ardından da hesabını kapattı. Kullanıcının bu mesajı binlerce kez paylaşıldı ve sosyal medyada tepkilere neden oldu.

Uğur Mumcu’nun kızı Özge Mumcu ise sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada bu mesajı yeni gördüğünü ve memlekette kötü ruhlu insan da, güzel insanlar da olduğunu ifade etti. Kendisinin güzellerine bakması gerektiğini ve babasının öldürülmesi ve Sivas olayının 93 yılında yaşandığını belirten Mumcu, kendilerinin katliamların sağ kalan çocukları olduklarını ve Adalet arayışı sürecinde büyüdüklerini ifade etti.

Özgür Mumcu kendisine binlerce telgraf geldiğini babası öldürüldüğünde, birkaç tanesini ayırdıklarını ve çekmecenin içinde bulduğunu belirttikten sonra, babasının cesedine küfrettiğini, bir- iki kişinin küfrettiğini ancak milyonların cenazede yürüdüğünü açıkladı. Mumcu herkese bu resmin yeteceğini belirttikten sonra yüreklerin ferah olması gerektiğini aktardı.

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Sinan Güler Galatasaray'dan Ayrılıyor

Özgür Mumcu Uğur Mumcu Sosyal Medya Paylaşım Twitter Yanıt Çirkin Saldırı Gönderme Açıklama
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500