istanbul escort

Pakistan’dan Kritik FETÖ Kararı

Pakistan Yüksek Mahkemesi, FETÖ'nün ülkede terör örgütü ilan edilmesi için İçişleri Bakanlığı'na talimat verdi.

Pakistan’dan Kritik FETÖ Kararı
Pakistan’dan Kritik FETÖ Kararı Meltem Yüksel
Bu içerik 360 kez okundu.

Pakistan Yüksek Mahkemesi, İçişleri Bakanlığına FETÖ'nün terör örgütü ilan edilmesi talimatını verdi. Saqip Nisar başkanlığında toplanan Pakistan Yüksek Mahkemesi, 15 sayfalık FETÖ kararı yayınladı.

Mahkeme, FETÖ'nün Pakistan kolu olan Pak-Türk Uluslararası Eğitim Vakfını (PTICEF) terör örgütü ilan etti. İçişleri Bakanlığı’na çağrıda bulunan mahkeme, örgütün “terör örgütü” olarak ilan edilmesi talimatını verdi. Pakistan Yüksek Mahkemesi, ülkedeki 28 FETÖ okulunun da Maarif Vakfı’na devredilmesine hükmetti.

 “Pakistan hükümetinin, Fethullahçı terör örgütünün (FETÖ) terör örgütü olarak ilan etme konusunda, Türkiye hükümetine karşı uluslararası yükümlülüğü olduğundan şüphemiz yok” denilen kararda aynı zamanda PTICEF'e bağlı 42 şirketin feshedilmesini ve Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonundaki sicil kayıtlarından çıkartılması talimatı verildi.

Ayrıca mahkeme kararında, PTICEF'in gerçek faaliyetlerini gizlemek için yaptığı isim değiştirme talebinin reddedildiği ve şirketin var olmasına kesinlikle izin verilmediği belirtildi. Mahkeme ayrıca, İçişleri Bakanlığına PTICEF'in çalışabilirlik belgesinin iptal edilmesi talebinde bulundu.

 

 

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Sofuoğlu’na ‘Senatör’ Kartviziti

Pakistan FETÖ Pakistan Yüksek Mahkemesi İçişleri Bakanlığı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Koç Holding'den Süleyman Soylu'ya ‘Özel Jet’ Yanıtı
Koç Holding'den Süleyman Soylu'ya ‘Özel Jet’ Yanıtı
Didem Yılmaz’dan Uğur Dündar Yorumu
Didem Yılmaz’dan Uğur Dündar Yorumu