Palu Ailesine Gözaltı

Kızları ve torunlarının kayıp olduğunu iddia ederek Müge Anlı'nın programına başvuran Palu Ailesi'nde açığa çıkan olaylar günlerdir Türkiye'nin gündemine oturmuştu. Kocaeli Körfez Başsavcılığı, Palu ailesi için gözaltı ve evde arama kararı verdi ve aile fertlerine canlı yayında gözaltı işlemi uygulandı.

Palu Ailesine Gözaltı
Palu Ailesine Gözaltı Meltem Yüksel
Bu içerik 472 kez okundu.

Kocaeli'nin Körfez ilçesinde 11 yıl önce kaybolan ve öldürüldüğü ileri sürülen Meryem ve kızı Melike Tahnal'ın bulunmasına ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında Palu ailesi üyelerinden 5 kişi hakkında gözaltı kararı verildi. İzmit ilçesindeki Palu ailesine ait evde polis ekiplerince arama yapıldı. Diğer taraftan programda konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Tuncer Ustael ve eşi de canlı yayına gelen ekipler tarafından gözaltına alındı. Olayların merkezi haline gelen Tuncer Ustael'e polis tarafından ters kelepçe takıldı.

Körfez Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talimatı üzerine bugün Palu ailesinin evine baskın düzenlendi. Cumhuriyet Başsavcılığı, anne Havva Palu, baba Harun Palu, çocukları İsa Palu, Fatih Palu ve Ayşe Palu hakkında gözaltı kararı verdi. Kocaeli Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro amirliği ekipleri savcılığın talimatı üzerine İzmit Karabaş Mahallesi İskete Sokak'ta yaşayan Palu ailesinin evine geldi. Anne ve kızının öldürülmüş olabilecekleri değerlendirilerek önceden takipsizlik kararı verilen dosyanın yeniden açılması ile Palu ailesinin evinde arama yapılırken, aile bireyleri gözaltına alındı. Daha sonra stüdyoya gelen ekipler Tuncer Ustaer ve Emine Ustael'i de gözaltına aldı.

Bir televizyon programına kızları ve torunlarının kayıp olduğunu iddia ederek başvuran Palu Ailesi'nde açığa çıkan olaylar Türkiye'nin gündemine oturdu. İddiaların beşiğindeki isimlerin sağlıklı olmadığını ifade eden Psikiyatri Uzmanı Prof. Dr. Ahmet Ertan Tezcan, özellikle Tuncer Ustael'in paylaşılmış paranoid bozukluk hastası olabileceğini söyledi.

 

 

 

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Denktaş Ailesinden Korkutan Haber

Müge Anlı Palu Ailesi Gözaltı Kocaeli Polis
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ali Babacan’ın FETÖ Soruşturmasında Gelişme
Ali Babacan’ın FETÖ Soruşturmasında Gelişme
Eljif Elmas Piyangosu
Eljif Elmas Piyangosu