Perinçek'ten APO Savunması

Katıldığı bir televizyon programında Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’e terörist başı Abdullah Öcalan ile çektirdiği fotoğraflar soruldu.

Perinçek'ten APO Savunması
Perinçek'ten APO Savunması Derya Kaya
Bu içerik 2570 kez okundu.
Haberin videosu için tıklayın!

Katıldığı bir televizyon programında Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’e terörist başı Abdullah Öcalan ile çektirdiği  fotoğraflar soruldu.

Doğu Perinçek programdaki konuşmasında PKK’ya karşı dik duran bir parti olduklarını söylerken sunucu Tahir Sarıkaya, Perinçek’in terörist başı Abdullah Öcalan ile çektirdiği fotoğrafları gösterdi. Bu fotoğrafları çekenlerin arkadaşları olduğunu yayınlayanların da kendileri olduğunu söyleyen Perinçek, kampa bir genel yayın yönetmeni olarak gittiğini, kampa Mehmet Ali Birand’ın da Cengiz Çandar’ın da gittiğini, kendi yayınladıkları bir fotoğraf olduğunu gizli saklı bir durumun söz konusu olmadığını, alınlarının açık olduğunu, PKK’ya karşı şehit veren tek siyasal parti olduklarını söyledi.

Perinçek, bu fotoğrafların sürekli gündeme getirilmesine tepki göstererek PKK tarafgirliği yapan yayın organlarının 30 yıldır 40 yıldır halka kendisini baş düşman olarak gösterdiklerini ileri sürdü.

Terörist başı ile olan görüşmesini kitap haline getirip yayımladığını söyleyen Vatan Partisi Genel Başkanı Perinçek, kitabının yargılandığını ve aklandığını, örgütün tepesi ile görüştüğünü ama PKK’nın örgütü olup mecliste yer alan HDP’lilerle, AKP’nin CHP’nin sürekli görüştüklerini, fotoğraflar çektirdiklerini, kendisinin ise örgütün lideri genel yayın yönetmeni sıfatı ile görüştüğünü savundu.

Teröre karşı bir başarı elde edilmek isteniyorsa, teröristlerin partisi olan HDP’nin kapatılması gerektiğini söyleyen Perinçek, terörün yasal partisi olamaz dedi.

Doğu Perinçek Abdullah Öcalan APO PKK HDP Tahir Sarıkaya Parti Kapatma
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500