PKK Kamplarında Ku Klux Klan İddiası

Amerika’nın PKK'nın kontrolündeki bölgelerde bulunan ve sayıları 5 bini bulan yabancı teröristleri eğittiği ve silahlandırdığı iddia edildi. Yeni Şafak gazetesinin haberine göre başta PKK olmak üzere Türkiye'de faaliyet gösteren örgüt militanlarının yanı sıra, Ku Klux Klan’dan Pediga’ya kadar onlarca örgütün militanları PKK'nın kontrolündeki bölgede eğitildiği belirtildi.

PKK Kamplarında Ku Klux Klan İddiası
PKK Kamplarında Ku Klux Klan İddiası Meltem Yüksel
Bu içerik 828 kez okundu.

Yeni Şafak'ın iddiasına göre, ABD, terör örgütü PKK’ya silah ve lojistik desteğine bahane olarak kullandığı DEAŞ’ın bitmesine rağmen bölgeye yığınak yapmaya devam ediyor. Pentagon'un PKK eliyle işgal ettiği bölgelere üsler kurmayı sürdürdüğü belirtilen haberde, Suriye’nin kuzeyinde, içinde 7 bin ABD askerini barındıran 13 ayrı üs bulunduğu ve buralardan terör örgütlerine her türlü desteğin sağlandığı öne sürüldü.

Rimeylan ve Tabka bölgesindeki ana üslerin yanı sıra Haseke-Halep hattında yoğunlaşan kamplarda 15’ten fazla terör grubuna silah ve destek sağlanıyor. On binlerce teröriste ev sahipliği yapması açısından Lübnan’da 1980’lerin Beka Vadisi’ne benzetilen kuzey Suriye bölgesinde, Batı ülkeleri tarafından aktif desteklenen birçok örgüt kamp kurmuş durumda. İçlerinde Ku Klux Klan’dan Pediga’ya, IRA’dan Naziler’e kadar birçok radikal yabancı örgüte bağlı militanlar bile bulunuyor.

Sayıları 5 bini bulan yabancı teröristler, PKK bölgesinde faaliyet gösteren International Taburu’da eğitim alıyor. Silah verdiği teröristleri Türkiye’ye saldırmaları için yönlendirdiği iddia edilen ABD’nin, bir yandan da Rakka’dan sağ kurtardığı DEAŞ’lıları aynı amaçlar için kullandığı belirtildi. Coğrafyanın istikrarsızlaştırılması için eğitilen teröristler, Suriye barışının önündeki en büyük tehdit durumunda.

 

 

 

 

 

 

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Merkez Bankası'ndan Dolara Hamle

PKK DEAŞ ABD Ku Klux Klan Suriye Türkiye Terörist Yeni Şafak
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500