PKK Kerkük'te! Bakandan Açıklama Geldi

Türkçe Konuşan Ülkeler Uluslararası Gazeteciler Derneği terör örgütü PKK üyelerinin Kerkük’e girdiğini iddia etmişti. Kerkük Sesi Gazetesi ise şehirdeki PKK'lıların fotoğraflarını yayınladı. Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Kerkük'teki süreci yakından takip ettiklerini ve burada PKK'nin bulunmasına izin vermeyeceğini söyledi.

PKK Kerkük'te! Bakandan Açıklama Geldi
PKK Kerkük'te! Bakandan Açıklama Geldi Tuğba Önkibar
Bu içerik 1369 kez okundu.


Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, terör örgütü PKK üyelerinin Kerkük'e girdiği haberlerine ilişkin, "Biz orada olan biteni yakınen takip ediyoruz. Kesinlikle PKK ya da diğer terör örgütlerinin her şeyi oldu bittiye getirip de özellikle bu muhim bölgede hareket etmelerine izin vermeyiz" dedi.

Bakan Çavuşoğlu, AK Parti'nin Afyonkarahisar'da düzenlediği kampa katılmak için geldiği esnada otel girişinde bulunan merdivenlerden kayarak bileğini kıran Ak Parti Antalya Milletvekili İbrahim Aydın'ı tedavi altında olduğu hastanede ziyaret etti.

Bakan Çavuşoğlu hastaneden ayrılırken bir gazetecinin "Türkçe Konuşan Ülkeler Uluslar Arası Gazeteciler Derneği, PKK'lı teröristlerin Kerkük'e girdiğini iddia etti, bu konuda yorumunuz nedir" sorusuna yanıt olarak şunları söyledi:

"Biz orada olan biteni yakınen takip ediyoruz. Kesinlikle PKK ya da diğer terör örgütlerinin her şeyi oldu bittiye getirip de özellikle bu muhim bölgede hareket etmelerine izin vermeyiz. Zaten şu anda da Türkiye koalisyonun içinde yer alıyor. Aktif olarak hem koalisyonun güçleriyle hem yerel güçlerle hem de hava kuvvetlerimiz ile sürecin içerisindeyiz ve bu gelişmelere de kesinlikle müsaade etmeyeceğiz."

Bakan Çavuşoğlu bu açıklamanın ardından hastaneden ayrıldı.

PKK Kerkük Mevlüt Çavuşoğlu açıklama türkçe konuşan ülkeler uluslar arası gazeteciler derneği gündem
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500