PKK'nın Kaçırdığı Necmettin Öğretmen'den Acı Haber

Memleketi Gümüşhane'ye gitmek için yola çıkan Necmettin öğretmenin 5 gün önce arabasını yaktıktan sonra kaçıran PKK'lı teröristler tarafından şehit edildiği öğrenildi.

PKK'nın Kaçırdığı Necmettin Öğretmen'den Acı Haber
PKK'nın Kaçırdığı Necmettin Öğretmen'den Acı Haber Ecem Şenol
Bu içerik 1302 kez okundu.

Memleketi Gümüşhane'ye gitmek için yola çıkan genç öğretmen Necmettin Yılmaz'a Erzincan- Tunceli yolunda PKK'lı teröristler engel oldu. Arabası önce taranıp, sonra yakılan ve 5 gündür haber alınamayan Necmettin öğretmenden, kahreden haber akşam saatlerinde geldi.

Şanlıurfa Siverek’te öğrencileri tarafından da çok sevilen öğretmenin aracının önü PKK’lı teröristler tarafından kesilmişti. Önce aracı taranan ardından da kaçırılan genç öğretmen Necmettin Yılmaz’da acı haber geldi.

Türk Eğitim-Sen Tokat Şube Başkanı Hakan Akkaya, meslektaşları Necmettin Yılmaz'ı görev yaptığı Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinden memleketi Gümüşhane'ye yaz tatilini geçirmek için giderken kaçıran sonra da şehit eden bölücü terör örgütü PKK'nın Türk Öğretmenleri yıldıramayacağını söyledi.

Akkaya yaptığı açıklamada Öğretmen Necmettin Yılmaz'ın Kadir Gecesi'nde şehit edildiğine dikkat çekerek, her şerefli Türk evladı gibi mücadelelerinin iki cihanda da süreceğini söyledi. Akkaya, geçtiğimiz günlerde şehit edilen Aybüke öğretmen ve bugüne kadar şehit edilen binlerce öğretmen gibi Necmettin öğretmeni de şehit eden soysuzların Türk milletini ve Türk öğretmenlerini yıldıramayacaklarını unutmamaları gerektiğini belirtti.

Türk devleti ve Türk milletinin dünya var oldukça bu coğrafyada var olmaya devam edeceğini ifade eden Akkaya, ‘’Bir öldüğümüz yerde bin fidan verecek’’ dedikten sonra Türk'ün adını minik yüreklere nakşetmeye devam edeceklerini ifade etti. Ne Türk Bayrağını indirtecek, ne de okullarda vatan sevdalısı cumhuriyet aşığı yeni nesiller yetiştirmekten vazgeçeceklerini belirten Hakan Akkaya, ‘’Varlığımız Türk varlığına armağan olsun” diyerek açıklamasını sonlandırdı.

23 yaşındaki şehit öğretmen Necmettin Yılmaz'ın 16 Haziran'da Erzincan-Tunceli yolu üzerinde aracının önü PKK'lı teröristler tarafından kesilmiş, aracı tarandıktan sonra yakılmıştı. Eli kanlı terör örgütü mensuplarınca kaçırılan ve 5 gün alıkonulan Yılmaz, 21 Haziran tarihinde şehit edildi.

 

HABERBOX ÖNERİYOR - MUTLAKA OKUYUNUZ

Dünya Modasının Önemli İsmi Hayata Veda Etti

Necmettin Öğretmen Şehit Erzincan Tunceli Yol Gümüşhane Araba Saldırı Yol Kesme Terör Eylemi PKK
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500