“Polemiğe Girmek İstemiyorum”

Genelkurmay eski Başkanı emekli Orgeneral Işık Koşaner, Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral Necdet Özel’in açıklamalarına tepki gösterdi.

“Polemiğe Girmek İstemiyorum”
“Polemiğe Girmek İstemiyorum” Yaren Yalçın
Bu içerik 1495 kez okundu.

Genelkurmay eski Başkanı emekli Orgeneral Işık Koşaner, Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral Necdet Özel’in açıklamalarına tepki gösterdi.

Genelkurmay eski Başkanı Orgeneral Necdet Özel, TBMM  Darbe Girişimi Araştırma Komisyonu’nun davetine karşılık ‘Sorularınızı yazılı bildirin’ şeklinde cevap vermişti. Bir yere kaçmadığını, komisyonun sorularını beklediğini belirten Orgeneral Özel, o dönem gidenler gibi yapmadığını, elini taşın altına koyup görevini üstlendiğini ifade etmişti.

Necdet Özel’in açıklamalarına tepki gösteren Genelkurmay eski Başkanı emekli Orgeneral Işık Koşaner, yazılı olarak yaptığı açıklamada, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) emekli iki komutanı arasında girilen polemiğin silahlı kuvvetlerine zarar vereceğini vurgulayarak, kesinlikle uygun bulmadığını belirtti.

Necdet Özel’in hiçbir askere yakıştırılmayacak suçlayıcı ifadelerini yakışıksız bulurken, üzüntüyle karşıladığını belirten Koşaner, kendisinin Genelkurmay Başkanlığı makamında görev ve sorumluluklarını hukuken yerine getirme imkanı kalmadığı için görevden ayrıldığını vurguladı ve sözlerini şöyle sürdürdü; “Suçsuz oldukları halde sahte delil ve belgelerle gelecekleri karartılan, cezaevinde tutuklu olan, tasfiye edilmeye çalışıldıkları aşikar olan Türk Silahlı Kuvvetleri’nin kıymetli mensuplarının durumlarını algılama tarzımız Necdet Özel ile aynı değil. Şartlar değişmediği halde, Genelkurmay Başkanı olarak görevde kalmayı tercih etmiştir, bu karar tamamen kendisine aittir.” 

genelkurmay eski başkanı ışık koşaner genelkurmay eski başkanı necdet özel darbe komisyonu türk silahlı kuvvetleri tsk açıklama
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500