Polemik Yok Adalet Mücadelesi Devam Edecek

‘Adalet Yürüyüşü’nün ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun parti örgütlerine Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan üzerinden polemiğe girmeme ve 15 Temmuz etkinliklerine katılma talimatı verdiği belirtildi.

Polemik Yok Adalet Mücadelesi Devam Edecek
Polemik Yok Adalet Mücadelesi Devam Edecek Ecem Şenol
Bu içerik 660 kez okundu.

Dün 81 il başkanıyla toplanan Kılıçdaroğlu, ‘Adalet Mitingi’nde okuduğu 10 maddelik manifestonun muhtarlık, kanaat önderleri ve sivil toplum kuruluşlarına dağıtılmasını isteyerek, adalet ve demokrasi mücadelesi sürecinin yeni başladığını, artık CHP’nin eski CHP olmadığını ve bunun farkında olarak mücadeleye devam edeceklerini duyurdu.

İl başkanlarından gereksiz tartışmalardan kaçınmalarını isteyen Kılıçdaroğlu, ucuz polemiklerden kaçınacaklarını belirterek, kesinlikle hiçbir il başkanının, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan üzerinden polemiklere girmeyeceği konusunun altını çizdi.

Partililerden ‘Adalet Mitingi’ni gölgeleyecek davranışlardan ve parti içi kısır tartışmalardan uzak durmaları talimatını veren Kılıçdaroğlu, darbe girişimin yıl dönümüne dair etkinliklere de katılım istedi. Halkın 15 Temmuz’u ile FETÖ terör örgütünün darbe girişimi püskürtüldüğüne değinen Kılıçdaroğlu, 15 Temmuz’la ilgili resmi etkinliklere katılım olması gerektiğini ve 15 Temmuz şehitlerinin ailelerinin ve gazilerinin ziyaret edilmesi gerektiğinin altını çizdi.

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Türkiye'nin Avusturya'ya Yanıtı Sert Oldu

Cumhurbaşkanı Erdoğan Adalet Yürüyüşü Adalet Mitingi Mücadele 15 Temmuz Polemik FETÖ Terör Örgütü Açıklama Şehit Gazi Anma Aile Destek
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500