PYD Liderinden Türkiye'ye Yanıt

Terör örgütü PYD lideri Salih Müslim, hakkında çıkarılan yakalama kararının ardından skandal ifadelere imza attı.

PYD Liderinden Türkiye'ye Yanıt
PYD Liderinden Türkiye'ye Yanıt Tuğba Önkibar
Bu içerik 1359 kez okundu.

Amerika'nın Sesi Kürtçe Servisi'ne konuşan örgüt lideri, PKK övgüsünde bulundu.

"BU KARAR İLE BİZİ YAKALAYAMAZLAR"

Müslim, "Biz sadece işimizi yapıyoruz. Bizim Suriye'den başka bir işimiz yok. Bu kararla bizi yakalayamazlar. Onlar da bunun farkında fakat amaçları yarın farklı devletlere 'biz hakkında yakalama kararı çıkardık, siz neden yakalayıp bize vermediniz' diyebilmek için çıkardılar bu kararı. Yoksa onlar da bunun farkında" dedi.

"CİDDİYE ALMIYORUM"

Muhabirin, alınan bu kararla kırmızı bülten hazırlanıp İnterpol yoluyla yakalanıp yakalanamayacağına ilişkin sorusu üzerini ise Salih Müslim, "Ben ciddiye almıyorum. Başta Avrupa ülkeleri olmak üzere hiçbir devlet ciddiye almaz, geçmiş yıllarda da Zübeyir Aydar, Remzi Kartal için aldıkları kararları hepimiz gördük" şeklinde konuştu.

"PKK KUZEYDEKİ PARTİ"

Salih Müslim, PYD'nin PKK ile tamamen organik bir bağının olmadığını iddia etti, "PKK Kuzeydeki, biz Rojava'nın partisiyiz" dedi.

17 Şubat 2016'da Ankara Merasim Sokak'ta askeri servis araçlarının geçişi esnasında gerçekleştirilen terör saldırısına ilişkin, aralarında terör örgütü PKK'nın Avrupa'daki görevlileri Remzi Kartal, Zübeyir Aydar, Kandil'deki yöneticiler Murat Karayılan, Cemil Bayık ve Fehman Hüseyin ile PYD Eş Başkanı Salih Müslim için de yakalama kararı çıkarılmıştı.

pkk pyd salih muslim suriye cemil bayık murat karayılan yakalama kararı gündem
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500