Reina Saldırısı'nda Danimarka Skandalı

39 kişinin ölümüne neden olan Reina Katliamı’nın firari sanığı Asparov’un 29 Haziran’da Danimarka’da yakalandığı, daha sonra da serbest bırakıldığı ortaya çıktı.

Reina Saldırısı'nda Danimarka Skandalı
Reina Saldırısı'nda Danimarka Skandalı Başak Tatar
Bu içerik 990 kez okundu.

İstanbul’un ünlü eğlence mekânı Reina’yı yılbaşı gecesi kana bulayan ve 39 kişinin hayatını kaybetmesine neden olan Abdülkadir Masharipov’a silahları veren ‘Danyelik İbrahim’ kod adlı örgüt üyesi İbrahimjon Asparov’un, Danimarka’da ‘terör şüphesiyle’ 29 Haziran’da yakalandığı öğrenildi. Karar gazetesinden Hilal Öztürk'ün haberine göre de hakkında soruşturma süren terör şüphelisinin halen Danimarka’da hayatına devam ettiği belirtildi.


Danimarka’da yayın yapan Ekstra Bladet isimli gazete, Reina katliamının firari şüphelisi İbrahimjon Asparov’la ilgili polis istihbaratına bir soru sorması üzerine skandal uygulama ortaya çıktı. Muhabirin sorusuna, “Anti-terörizm mevzuatına aykırılık gerekçesiyle tutuklama yapıldı, ancak serbest bırakıldı, soruşturma sürüyor” cevabı verildi.

Reina saldırısıyla ilgili İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın hazırladığı iddianamede İbrahimjon Asparov’la ilgili bölümünde İbrahim Danyelik kod ismini kullanan IŞİD terör örgütü mensubu firari şüpheli İbrahimjon Asparov’un şüpheli Khasan Gulomov’un konutundan beraberinde götürdüğü AK-47 Kalaşnikof marka uzun namlulu tüfek ve mermilerin, şüpheli Abdulkadir Masharipov’a ulaştırılıp 1 Ocak 2017 tarihinde gerçekleşen terör eyleminde kullanıldığı değerlendirilmişti.

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

FETÖ'nün Bilişim Yapılanmasına Dev Operasyon

 

terör saldırı reina reina katliamı asparov danimarka deaş
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500