Rekabet Kurumu BKM Express'i Kapatıyor

Rekabet Kurumu, ulusal dijital cüzdan olarak bilinen BKM Express’e engel koydu. Gerekçeli kararın tebliğinden sonra BKM Express 60 gün içinde hizmetini sonlandıracak.

Rekabet Kurumu BKM Express'i Kapatıyor
Rekabet Kurumu BKM Express'i Kapatıyor Meltem Yüksel
Bu içerik 301 kez okundu.

Rekabet Kurumu 21 Haziran 2012’de ulusal dijital cüzdan olarak adını duyuran BKM Express’e engel koydu. Gerekçeli kararın tebliğinden sonra BKM Express 60 gün içinde hizmetini sonlandıracak.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Rekabet Kurumu; “Bankalararası Kart Merkezi A.Ş. tarafından sunulan BKM Express hizmetinin, 4054 sayılı Kanun’un 5. maddesinde yer alan koşulları sağlamaması nedeniyle söz konusu faaliyete muafiyet tanınamayacağına ve bu nedenle Bankalararası Kart Merkezi A.Ş.’ye, Rekabet Kurulunun 23.09.2016 tarih ve 16-31/525-236 sayılı kararı ile tanınan muafiyetin 4054 sayılı Kanun’un 13. maddesi çerçevesinde geri alınmasına, Bankalararası Kart Merkezi A.Ş.’nin, işbu kararın gerekçesinin tebliğ tarihinden itibaren 60 gün içinde BKM Express hizmeti sunmayı sonlandırmasına karar verildi. Bankalararası Kart Merkezi BKM henüz konuyla ilgili resmi bir açıklama yayınlamadı ve BKM Express'in geleceği şimdilik belirsizliğini koruyor.

 

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

İspark Soruları Önceden mi Verildi?

 

 

 

BKM Express Rekabet Kurumu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Günün Özeti
Günün Özeti
15 Temmuz Afiş Tartışması
15 Temmuz Afiş Tartışması