Rektörün Eşini Atamasına Bakandan Tepki

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Pamukkale Üniversitesi rektörünün eşini genel sekreter olarak atamasını doğru bulmadığını ifade etti.

Rektörün Eşini Atamasına Bakandan Tepki
Rektörün Eşini Atamasına Bakandan Tepki Ecem Şenol
Bu içerik 832 kez okundu.

Milli Eğitimi Bakanı İsmet Yılmaz, Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ'ın öğretmen eşini enstitü sekreteri olarak atamasıyla ilgili, doğru olmadığını söylediğini belirterek, liyakatli olmuş olabileceğini, hak etmiş olabileceğini ancak bir de genel kural var ki bir hak eden, bir liyakatli olan o mu vardı diye sordu.
 

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, memleketi Sivas’ta Vakıflar Bölge Müdürlüğü tarafından restorasyonu tamamlanarak yeniden ibadete açılan Yiğitler Mahallesi’ndeki Şems Camii’nin açılışına katıldı.

Caminin çıkışında basın mensuplarının sorularını cevaplayan Bakan Yılmaz, Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ’ın, eşini enstitü sekreteri olarak atamasıyla ilgili yöneltilen soruyu yanıtladı. Bu yapılanın doğru olmadığını kaydeden Bakan Yılmaz, doğru olmadığını söyledi. Bir de vatandaşın algısının gerçeğin önünde olduğunu dile getiren Bakan Yılmaz, onun liyakati konusunda hiç kimsenin şüphesi olmadığını, muhakkak ki o makama gelen bir kimsenin, kendisinde sıkıntıya neden olacak olmadığını, kendisini ileriye götürecek kimseyi atayacağını dile getirdi.

Bakan Yılmaz, ancak öyle dahi olsa vatandaşın, her zaman yakınlarından birisinin görevlendirilmesinin doğru bir atama olmadığı şeklinde bir kanaate, bir algıya sahip olmadığını ve bu algının bazen gerçeğin de önünde olduğunu ve vatandaşın bu algısına saygı göstermek gerektiğini ifade etti.

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Zeytinlik Alanlar İçin Flaş Karar!

Hüseyin Bağ Rektör Atama İsmet Yılmaz Milli Eğitim Bakanı Bakan Yılmaz Övgü Liyakat Halk Takdir
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500