Rektörün İlk İcraati Eşini Atamak Oldu

Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ, lisans öğrencisi olan eşini okulda yeni kurulan enstitüye sekreter olarak atadı.

Rektörün İlk İcraati Eşini Atamak Oldu
Rektörün İlk İcraati Eşini Atamak Oldu Tuğba Önkibar
Bu içerik 1609 kez okundu.

Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ, lisans öğrencisi olan eşini okulda yeni kurulan enstitüye sekreter olarak atadı.

Üniversitenin eski rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağcı, darbe teşebbüsü sonrasında gözaltına alınmış, etkin pişmanlık yasasından faydalanarak serbest bırakılmıştı. Bağcı, son olarak açığa alınarak KHK ile ihraç edilmişti.

Bağcı’nın yerine önce vekaleten, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan tarafından 19 Nisan’da da asaleten Prof. Dr. Hüseyin Bağ, atandı.

PAÜ Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ, üniversitede yeni kurulan İslami İlimler Enstitüsü’ne sekreter olarak eşi Derya Bağ’ı atadı.

Derya Bağ’ın, Bereketli İmam Hatip Lisesi’nin kurucu müdürü olduğu, bir yıl müdürlük, iki yıl ise müdür yardımcılığı yaptığı bilgisine ulaşıldı.

Eğitim fakültesi dekanlığı ve Pamukkale Teknokent yönetim kurulu başkanlığı da yapan rektör Bağ, Derya Bağ’ı eşi olduğu için değil ‘görev için yetkin olduğu’ gerekçesiyle atadığını ifade etti.

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Suudi Arabistan'daki Okula Silahlı Saldırı

Hüseyin Bağ Rektör Derya Bağ Gündem
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500