Reza Zarrab 5 Gündür Kayıp

ABD’de tutuklu yargılanan ve 27 Kasım’da jürili duruşması başlayacak olan Reza Zarrab’ın nerede olduğu konusundaki belirsizlik devam ediyor. Zarrab’ın avukatı yaptığı açıklamada müvekkili hakkında 5 gündür bilgi alamadığını söyledi.

Reza Zarrab 5 Gündür Kayıp
Reza Zarrab 5 Gündür Kayıp Meltem Yüksel
Bu içerik 500 kez okundu.

ABD’nin İran’a yönelik yaptırımlarını deldiği iddiasıyla geçtiğimiz yıl Mart ayı içinde tutuklanan Reza Zarrab’ın 27 Kasım'da jürili duruşmasına az bir zaman kala nerede olduğu konusundaki belirsizlik devam ediyor.

 Zarrab’ın avukatı Şeyda Yıldırım, müvekkilinin serbest bırakıldığının doğru olmadığını belirtip, “Başka bir bölüme alınmış olabilir. Bize de beş gündür bilgi vermiyorlar, hiçbir haber alamıyoruz” dedi.

ABD Adalet Bakanlığı’na bağlı Federal Cezaevleri Bürosu’nun internet sitesindeki resmi kayıtlarda, ‘09135-104’ kayıt numaralı Rıza Sarraf’ın 8 Kasım 2017 tarihinde cezaevinden tahliye edildiği bilgisi yalanlansa da geçerliliğini hala korumaya devam ediyor.

Davayı kovuşturan New York Güney Bölgesi Federal Başsavcılığı sözcülerinden ise iş adamının hala gözaltında olduğu açıklandı. 

 

 

 

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

TRT’nin Özrü Kabahatinden Büyük

Reza Zarrab Rıza Sarraf ABD Tahliye İran Amerika
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500