Rıdvan Dilmen Arda Turan'a Arka Çıktı

NTV Spor yorumcusu Rıdvan Dilmen, Arda Turan'ın milli takımı bıraktığını açıklamasının ardından açıklamalarda bulunarak Arda Turan'a destek verdi.

Rıdvan Dilmen Arda Turan'a Arka Çıktı
Rıdvan Dilmen Arda Turan'a Arka Çıktı Ecem Şenol
Bu içerik 682 kez okundu.

NTV Spor yorumcusu Rıdvan Dilmen, Arda Turan'ın milli takımı bıraktığını açıkladığı basın toplantısının ardından açıklamalarda bulundu. Arda Turan da olunsa, dünyanın en büyük futbolcusu da olunsa, büyüğe böyle davranılamayacağını ifade eden Rıdvan Dilmen, Arda Turan adına Bilal Meşe'den özür diledi.

Ama bu özrün gazeteciliği için olmadığını ve EURO 2016'da yazdığı yazıların olacak şey olmadığını belirten Dilmen, Bilal Meşe'nin gazetesinde çıkanlara baktığını ve gazetecilerin de biraz kendilerine geleceklerinin altını çizdikten sonra Arda’nın bıraktıktan sonra herkes rahatladığını belirtti.

"Volkan Babacan'ı ne yapacağız? Volkan karada, Arda havada dövdü diye mi fark?" diyen Dilmen, sözlerine Fatih Terim hocanın affettikten sonra içine sinmediğini söylediğini hatırlatarak, Ya Arda, ya Terim, ya da ikisinin birlikte bırakması gerektiğini daha önce söylediğini açıkladı. Arda'nın saldırması ne kadar yanlışsa, sabah akşam Türkiye'nin en önemli futbolcusuna iftira atmanın da o oranda yanlış olduğunu vurgulayan Dilmen, Arda’nın aslan gibi konuştuğunu, mertçe hata yaptığını söylediğini ve bu krizi yönetemeyenler düşünmesi gerektiğini söyledi.

Dilmen daha sonra gazetecinin milli takım uçağında ne işi olduğunu sordu. Gazetecinin milli takım kafilesi ile gidemeyeceğini ve sabah akşam futbolcuya iftira eden gazetecinin de uçağa alınırsa durumun bu olacağını belirten Rıdvan Dilmen, Volkan Babacan’ın milli takımda oynadığını ama faturanın Arda Turan'a çıkarıldığının altını çizdi. Arda Turan’ın adamlığıyla kendisinin gönlümde bir kahraman olduğunu, aylardır sustuğunu ve Turan’a sürekli iftira edildiğini açıkladı. Arda'nın tek günahının ülkenin gelmiş geçmiş en iyi futbolcusu olmak olduğunu belirten Dilmen, medyaya baktığında sanki Arda'ya özel bir düşmanlık olduğunu söyledikten sonra Arda’nın Türkiye'nin önemli bir değeri olduğunun altını çizdi.

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

''Babamı Yanlış Tanıyorlar''

Rıdvan Dilmen Arda Turan Açıklama Milli Takım Bilal Meşe Fatih Terim Volkan Babacan Ayrılık Karar
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500