'Rıza Sarraf Serbest Bırakıldı' İddiası Yalan Çıktı

ABD'de tutuklu bulunan ve yargılaması devam eden İran asıllı işadamı Sarraf'ın 'serbest bırakıldığı' dedikodusu kısa sürede gündeme oturdu.

'Rıza Sarraf Serbest Bırakıldı' İddiası Yalan Çıktı
'Rıza Sarraf Serbest Bırakıldı' İddiası Yalan Çıktı Ecem Şenol
Bu içerik 831 kez okundu.

Bu haberin ardından New York Güney Bölgesi Başsavcılığı yetkilileri, olayın teknik bir yanlışlıktan kaynakladığını ve Sarraf'ın halen hapiste olduğunu belirtti.

ABD'nin İran'a uyguladığı yaptırımları delme, bankacılık sahtekârlığı ve kara para aklama suçlamaları gözaltına alınan ve sonrasında tutuklanan işadamı Rıza Sarraf’ın serbest bırakıldığı dedikodusu yalanlandı. Rıza Sarraf, 19 Mart 2016'da tatil için gittiği Miami'de gözaltına alındıktan sonra tutuklanmış ve hakkında 50 milyon dolar ve 75 yıl da hapis cezası istenmişti.

New York Güney Bölgesi Başsavcılığı yetkilileri, Sarraf'ın halen hapiste olduğunu, bugün Türkiye saati ile 19.00'da yargıç karşısına çıkarılacağını söylerken, başsavcılık yetkilileri, Rıza Sarraf'ın serbest bırakıldığı söylentilerine yol açan Federal Hapishaneler Bürosu'na ait sitede 'serbest bırakıldı' olarak görünmesinin teknik bir yanlışlıktan kaynaklandığını belirtti.

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Arda Turan'ın Menajeri Transfer Olasılığını Açıkladı

Rıza Sarraf Bölge Savcılık Hapis ABD New York Türkiye Miami Açıklama Hapis Cezası Federal Hapishane Serbest
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500