Rıza Sarraf’ın Çalışanları Tutuklandı

ABD’de itirafçı olan İran asıllı iş adamı Reza Zarrab hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan casusluk soruşturması bünyesinde, üç çalışanı tutuklandı.

Rıza Sarraf’ın Çalışanları Tutuklandı
Rıza Sarraf’ın Çalışanları Tutuklandı Meltem Yüksel
Bu içerik 423 kez okundu.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu tarafından başlatılan soruşturma bünyesinde, şüpheli Reza Zarrab'ın yanında çalıştıkları ve ABD'deki davaya evrak gönderdikleri gerekçesiyle gözaltına alınan 17 şüpheli, emniyetteki işlemlerinin bitmesinden sonra adliyeye getirildi. 

Zarrab'ın 'karakutusu' olarak bilinen şüpheliler Sinem A, Regaip A. ve Mustafa H, savcılıkça sorgulandıktan sonra sevk edildiği nöbetçi sulh ceza hakimliği tarafından tutuklandı. Soruşturmanın genişletilmesi sonucu gözaltına alınan 14 şüpheli ise adli kontrol tedbiri uygulanarak serbest bırakıldı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından,  Zarrab ve yakınlarının "Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin güvenliği, iç veya dış siyasal yararları bakımından gizli kalması gereken bilgileri yabancı devlet lehine siyasal ve askeri casusluk maksadıyla temin etme" gerekçesiyle mal varlıklarına el konulması kararı verilmişti.

Başsavcılık, şüpheli Zarrab'ın mal varlıklarını yurtdışına kaçırma girişiminde bulunduğuna dair de bazı bulgulara ulaşmıştı. Bu bünyede önce iş adamının yanında çalışan Sinem A, Regaip A. ve Mustafa H.,  daha sonra 14 kişi gözaltına alınmıştı.  

 

 

 

 

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Türkiye Gündemi

 

 

 

Reza Zarrab ABD Rıza Sarraf Türkiye Dava New York
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500