RTÜK FOX Ana Haber İçin Kararını Verdi

FOX Ana Haber’e 3, Halk TV'de yayınlanan Halk Arenası programına 5 kez yayın durdurma cezası veren Radyo Televizyon Üst Kurulu, durdurulacak yayınların yerine belgesel yayınlanmasını kararlaştırdı.

RTÜK FOX Ana Haber İçin Kararını Verdi
RTÜK FOX Ana Haber İçin Kararını Verdi Meltem Yüksel
Bu içerik 495 kez okundu.

RTÜK, 'Toplumu kin ve düşmanlığa tahrik etmek, toplumda nefret duyguları oluşturmak' gerekçeleriyle FOX Ana Haber’e 3 gün, Halk Arenası programına da 5 kez yayımlanmama cezası vermişti. RTÜK, ceza kestiği programların yayın saatlerinde yayınlanacak programları belirledi. Halk TV ve FOX TV’de verilen ceza ile iki kanalda belgesel programlar yayınlanacak.

1 Şubat -8-15 Şubat tarihlerinde Yılmaz Özdil'in katıldığı Halk Arenası programı nedeniyle verilen 3 program durdurma ve 22 Şubat-22 Mart arasında ise Müjdat Gezen ile Metin Akpınar'ın katıldığı program nedeniyle verilen 5 program durdurma uygulanacak. 4-5-6 Şubat tarihlerinde de Fatih Portakal ana habere verilen yayın durdurma nedeniyle yayın yapamayacak.

Konuyla ilgili Odatv'ye konuşan RTÜK üyesi İlhan Taşcı; “Türkiye'nin en çok izlenen programlarından biri olan Halk Arenası ile FOX ana haber bültenleri yerine belgesel yayınlanacak. Hangi saatlerde hangi belgesellerin yayınlanacağı da yayıncılara iletildi” dedi.

FOX TV’den yapılan açıklamada, RTÜK’ün program durdurma kararına itiraz edildiği ve 3 program yayın durdurma kararının askıya alındığı ve normal yayın akışına devam edileceği duyuruldu.

 

 

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Leyla Güven’e Tahliye Kararı

FOX Ana Haber FOX TV RTÜK Halk Arenası Yılmaz Özdil Fatih Portakal Müjdat Gezen Metin Akpınar Halk TV
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Biletix Hakkında Soruşturma
Biletix Hakkında Soruşturma
Valilikten Suriyeliler İçin Tarih
Valilikten Suriyeliler İçin Tarih