Rüştü'den Fatih Hocaya: Gururunla İstifa Et!

Eski futbolcu Rüştü Reçber, Fatih Terim'in Alaçatı'da karıştığı kebapçı kavgasının ardından bir yazı kaleme aldı. Terim'i istifaya çağıran Reçber, çok önemli ifadeler kullandı.

Rüştü'den Fatih Hocaya: Gururunla İstifa Et!
Rüştü'den Fatih Hocaya: Gururunla İstifa Et! Ecem Şenol
Bu içerik 899 kez okundu.

Eski milli futbolcu ve spor yazarı Rüştü Reçber, Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim'in Alaçatı'da karıştığı kavga ile ilgili bir yazı kaleme aldı. Öncelikle olayın nerede, nasıl, ne şekilde olursa olsun, yüzde 100 haklı bile olsa, Fatih Terim’in yaptığının çok ama çok yanlış olduğunu belirten Reçber, aslında bunun kendisinin de farkında olduğunu ve bir anlık sinirle de, aşırı tahrikle de olsa, bu yanlışın ortadan kalkmayacağını belirtti.

Herkesin bir şeyleri değiştirmek, geliştirmek ve güzel bir noktaya ulaşmak için çaba sarf ederken, sporun başındaki insanların bu yaptıklarını kabul etmenin kendisine ters düştüğünü belirten Reçber, en basitinden bu ülkede çocukların, gençlerin ve sporu gerçek anlamıyla seven insanların olduğunu ifade ederek, bu sebepten belli konumlara ulaşmış insanların sadece kendilerine ve ailelerine değil, topluma da sorumlulukları olduğunun altını çizdi.

Eğer o insanların, bu sorumlulukların altında eziliyor ya da güç zehirlenmesi yaşıyorsa, bu kez gerekli mercilerin görevlerini yapmak zorunda olduğuna değinen Reçber, iyi şeylerin ödüllendirilmesi gibi, yapılan yanlışların da bir karşılığının olması gerektiğini savundu.

Sonuç olarak, şahıs kim olursa olsun, bulunduğu makamı suistimal ediyorsa özür dileyip görevini bırakması gerektiğini, o bırakmaya yanaşmıyorsa, ilgili merciler tarafından görevinden alınmasının uygun olduğunu belirten Reçber, hiçbiri olmadıysa, o zaman sözü yeni Spor Bakanı’nın söyleyeceğini, o da olmadıysa artık talimat verecek makamın belli olduğunu işaret etti.

“Efendim insanlar hata yapabilir, hoş görmek de lazım...” denilebileceğini fakat o zaman da Arda Turan örneğini vereceğini söyleyen Reçber, Turan’ın bir hata yaptığını, özür dilediğini ve daha çok zaman taşıyacağı milli formayı bırakıp gittiğini aktardı.

Son olarak Reçber, Terim hocaya seslenerek, basın toplantısındaki söylemlerinin hangi noktada olduğunu bir kez daha gözler önüne serdiğini belirttikten sonra, mazeretinin özrünün bile kabahatinden büyük olduğunu, çünkü bu ülkenin polisi, savcısı, mahkemesi olduğunun altını çizdi.

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Araç Sürüye Çarptı: 30 Hayvan Telef Oldu

 

Rüştü Reçber Fatih Terim YAzı İstifa Arda Turan Açıklama Spor Türkiye Futbol DÜnya Kupası Adalet Özür Kabahat
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500