Rusya: Bağdadi Öldürüldü

Rus haber ajanslarından bu sabah alınan bir bilgiye göre DEAŞ terör örgütü ele başı Bağdadi'nin öldürülmüş olabileceği duyuruldu.

Rusya: Bağdadi Öldürüldü
Rusya: Bağdadi Öldürüldü Ecem Şenol
Bu içerik 1638 kez okundu.

Rusya Savunma Bakanlığı, Suriye'de mayıs ayının sonunda Rus savaş uçakları tarafından düzenlenen hava saldırılarında DEAŞ'ın lideri Ebu Bekir el Bağdadi'nin ölmüş olabileceğini duyurdu. DEAŞ'ın üst düzey yetkililerinin katıldığı toplantının hedef alındığı ifade edilirken, Bağdadi'nin yanı sıra terör örgütü DEAŞ'ın çok sayıda üst düzey yöneticisinin de ölmüş olabileceği ifade edildi.

Rusya Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, DEAŞ lideri Ebu Bekir el Bağdadi'nin Rus hava güçlerinin 28 Mayıs'ta Rakka'da düzenlediği bir hava saldırısında öldürülmüş olabileceği belirtilirken,  Rus haber ajanslarında yer alan ve savunma bakanlığı açıklamasına dayandırılan habere göre önde gelen DEAŞ liderlerinin toplantısını hedef alan hava saldırısının bulunduğu alanda Bağdadi’nin de bulunduğu aktarıldı.

Açıklamada, muhtelif kanallar tarafından kontrol edinilen bilgiye göre, hava saldırılarında bertaraf edilen DEAŞ'ın lideri Ebu Bekir el Bağdadi ‘nin de toplantıda bulunduğu ifadesine yer verildi.  Rusya'nın bu açıklaması dünya haber ajansları tarafından son dakika ile duyuruldu.

 

HABERBOX ÖNERİYOR - MUTLAKA OKUYUNUZ

Meksika'da 7 Büyüklüğünde Deprem

Bağdadi Rusya Savunma Öldürme Hava Saldırısı Açıklama Rus Haber Ajansı Duyuru DEAŞ Terör Örgütü Ele Başı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500