Rusya'dan ABD'nin Yeni Dışişleri Bakanı Yorumu

Rusya, ABD Başkanı seçilen Donald Trump’ın Dışişleri Bakanlığı için aday göstermeyi planladığı Rex Tillerson için, “Görevlerini yüksek derecede profesyonel bir şekilde yerine getirmişti” açıklamasını yaptı.

Rusya'dan ABD'nin Yeni Dışişleri Bakanı Yorumu
Rusya'dan ABD'nin Yeni Dışişleri Bakanı Yorumu
Bu içerik 1445 kez okundu.

Kremlin Sarayı, ABD Başkanı seçilen Donald Trump’ın Dışişleri bakanlığı için aday göstermeyi planladığı Rex Tillerson için, “Görevlerini yüksek derecede profesyonel bir şekilde yerine getirmişti” denildi.

ABD Başkanı seçilen Donald Trump’ın Dışişleri bakanlığı için aday göstermeyi planladığı Rex Tillerson için Kremlin Sarayından açıklama geldi. Kremlin Sözcüsü Dmitry Peskov, En büyük petrol şirketlerinden birinin başında olan biri olarak temsilcilerimizle iletişim halindeydi. Görevlerini yüksek derecede profesyonel bir şekilde yerine getirmişti” ifadelerini kullanmıştı.

Rus Sözcü, Tillerson’un Putin’e ilişkin yakınlığına dair soruya ise, “İş toplantıları yaptılar. Aslında Putin, Tillerson ile birkaç kez biraraya  geldi” yanıtını verdi. Peskov, “Tillerson’un Rusya Federasyonu için bir tehdit oluşturup oluşturamadığına dair iddialara değinmek gerekirse, Dışişleri Bakanı olmakla şirket yönetmek arasında fark var” dedi.

 

FETÖ Zanlısından Gazetecilere Tepki

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500