Rusya'dan Vize Müjdesi Geliyor

24 Kasım'da Rus uçağının düşürülmesinin ardından Türkiye'yle yaşadığı kriz sonrasıTürk vatandaşlarına vize uygulamasını geri getiren Moskova, vize uygulamasının iptaline ilişkin önemli bir adım attı.

Rusya'dan Vize Müjdesi Geliyor
Rusya'dan Vize Müjdesi Geliyor Tuğba Önkibar
Bu içerik 774 kez okundu.

TASS’a açıklamalarda bulunan Ekonomi Kalkınma Bakan Yardımcısı Aleksey Lihaçev, “Rusya Dışişleri Bakanlığı’ndan, Rus işadamlarının Türkiye’ye mutekabiliyet esasında vize uygulaması olmadan seyahat edebilmeleri için Türk Dışişleri’yle anlaşmalarını talep ettik” açıklamasını yaptı.

“Ağustos ayında Türkiye ile işbirliğinde turizmi ve ticareti iyileştirecek ilkelere dönüş yapılması mevzusunda Devlet Başkanı Vladimir Putin’den tamamen net bir işaret aldık” diyerek sözlerine devam eden Lihaçev, “Vizelerin kalkmasının  iki ülkenin birbirine atacağı önemli bir adım olacağını düşünüyoruz. Zira Rus taşımacılar da Türkiye’ye vize uygulamasıyla seyahat ediyor. Türk vizesi hem pahalı hem de zor alınıyor” dedi.

24 Kasım’da Rus Su-24 adlı Rus uçağının Türk F-16 jetleri tarafından düşürülmesinden sonra, Moskova yönetimi, 1 Ocak 2016 itibarıyle Türk vatandaşlarını vize uygulamasına tabi tutmuştu.

rusya vize tass putin dışişleri gündem
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500