S-400’ler Türkiye’ye Gelmeye Başladı

Milli Savunma Bakanlığı ve Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayi Başkanlığı, S-400 savunma sisteminin birinci grup malzemelerinin Ankara’ya intikalinin bugün başladığını duyurdu. S-400'leri Ankara'ya getiren uçaktan ilk görüntüler de paylaşıldı.

S-400’ler Türkiye’ye Gelmeye Başladı
S-400’ler Türkiye’ye Gelmeye Başladı Meltem Yüksel
Bu içerik 180 kez okundu.

Milli Savunma Bakanlığı, Rusya’dan alınan S-400 hava savunma sisteminin Türkiye’ye gelişi ile ilgili bir açıklama yayınladı MSB’nin yaptığı açıklamada, “Türkiye'nin hava ve füze savunma ihtiyacının karşılanmasına yönelik tedarik edilen S-400 Uzun Menzilli Bölge Hava ve Füze Savunma Sisteminin birinci grup malzemelerinin Mürted Hava Meydanı / Ankara'ya intikali 12 Temmuz 2019 tarihinden itibaren başladı” ifadelerine yer verildi.

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı’nca Türkiye’nin Rusya’dan satın aldığı S-400 Uzun Menzilli Bölge Hava ve Füze Savunma Sistemi teslimatının ilk aşamasının bugün Ankara’ya inen uçakla başladığı duyuruldu.

Yapılan yazılı açıklamada, “Uzun Menzilli Bölge Hava ve Füze Savunma Sistemi Projesi kapsamında Başkanlığımız ile Rosoboronexport/Rusya Federasyonu arasında imzalanmış olan sözleşme kapsamında S-400 sistemi teslimatının ilk aşaması bugün Ankara´ya inen ilk uçakla başlatılmıştır. Sisteme ait parçaların teslimatlarına önümüzdeki günlerde devam edilecek, sistem bütünüyle hazır olduktan sonra ilgili makamların belirleyeceği şekilde kullanımına başlanacaktır” denildi.

 

 

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

İlkokula Başlama Yaşı Değişti

 

 

 

Milli Savunma Bakanlığı S-400 Ankara
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Günün Özeti
Günün Özeti
15 Temmuz Afiş Tartışması
15 Temmuz Afiş Tartışması