Saadet Partisi'nden 'Adalet Yürüyüşü' Açıklaması

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun öncülüğünde, partinin İstanbul milletvekili Enis Berberoğlu'nun tutuklanması sonrası başlatılan "Adalet Yürüyüşü" ile ilgili olarak açıklama yaptı.

Saadet Partisi'nden 'Adalet Yürüyüşü' Açıklaması
Saadet Partisi'nden 'Adalet Yürüyüşü' Açıklaması Ecem Şenol
Bu içerik 709 kez okundu.

Saadet Partisi olarak bu yürüyüşü Kılıçdaroğlu'nun demokratik bir tercihi olarak gördüklerini belirten Karamollaoğlu, sözlerinin devamında şiddete yönelik herhangi bir çağrıya vesile olmadığı sürece kınanacak bir adım olarak da değerlendirmediklerini aktardı.

Karamollaoğlu, partisinin genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında, Manisa'da askeri kışladaki gıda zehirlenmesi şüphesine değinerek, bu tür vakaların son dönemde neden arttığını sorarak, iddia edildiği gibi firma iktidara yakın birileri tarafından mı korunduğunu da sorularına ekledi. Karamollaoğlu, sorularının şüpheye yer bırakmayacak şekilde cevaplanmasının elzem olduğunu söyledi.

Karamollaoğlu, ancak son dönemde yaşananların, hukuk ve ülke adına endişe yarattığını ifade ederek, damatlar tartışmasının bunlardan biri olduğunu ve günlerdir 'o damat niye alındı, bu damat niye bırakıldı?' tartışmasının yaşandığını ancak asıl meselenin damat, yeğen, dayı meselesi olmadığını ifade etti.  Ahmet'in alınması ya da Mehmet'in bırakılması da olmadığını belirten Saadet partisi Genel Başkanı, önemli olanın adaletin nasıl tecelli ettiği ve edeceğinin olduğu değerlendirmesinde bulundu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, "Adalet Yürüyüşü'ne" de değinen Karamollaoğlu, Saadet Partisi olarak bu yürüyüşü Kılıçdaroğlu'nun demokratik bir tercihi olarak gördüklerini ve şiddete yönelik herhangi bir çağrıya vesile olmadığı sürece kınanacak bir adım olarak da değerlendirmediklerini belirtti. Bu yürüyüş bahane edilerek toplumda yeni çatlaklar oluşmaması için herkesin azami gayreti göstermesi gerektiğine de vurgu yapan Karamollaoğlu, halkın arasında yeni çatlakların oluşmasına neden olacak her türlü üslup ve tavırdan özenle kaçınılması gerektiğinin de altını çizdi. Saadet Partisi Genel Başkanı, bu konuda en özenli olması gereken kurumun siyaset olduğunu ve devletlerin lütuflarla değil, kurallarla yönetileceğinin unutulmaması gerektiğini belirtti.

 

HABERBOX ÖNERİYOR - MUTLAKA OKUYUNUZ

Deniz Baykal Adalet Yürüyüşü Hakkında Konuştu

Saadet Partisi Açıklama Manisa Temel Karamollaoğlu Adalet Yürüyüşü Destek Parti Kaos CHP Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500